Příklad motivačního dopisu Projektového Manažera

Sepsání motivačního dopisu projektového manažera není zdaleka tak složité jako škála komplexních úkolů, jimiž je pověřen. Náš průvodce psaním motivačního dopisu projektového manažera vám pomůže dotáhnout i tento projekt do konce.
Upravit tento životopis

Projektový manažer je klíčová osoba zodpovědná za plánování, realizaci a dokončení projektů. Dohlíží na kvalitu realizovaných částí projektu, důsledně sleduje rozpočet realizace a pravidelně projekt vyhodnocuje. Rozvahu a přehled by měl vyzařovat i váš motivační dopis.

V životopise projektového manažera můžete uvést pracovní historii, vzdělání, certifikáty a dovednosti, které vás kvalifikují pro tuto práci, motivační dopis přináší něco, co životopis nedokáže. Motivační dopis pomáhá navázání osobního kontaktu a posiluje životopis tím, že popisuje vaši pracovní historii, pracovní dovednosti a další kvalifikace ve formátu, který umožňuje větší originalitu. 

Vzor motivačního dopisu projektového manažera

Vážená paní Hurníková,

 

jako projektový manažer sleduji dva cíle – aby se plně využil potenciál každého projektu a aby zároveň všichni zúčastnění měli dostatek kapacity na svoji každodenní práci.

Při své práci využívám znalosti ze svého studia ekonomie a navazujících online kurzů projektového managementu: osvědčení PM Certificate, Lean a Prince2, absolvoval jsem také více než deset dalších specializovaných kurzů. Snažím se o neustálé sebezdokonalování a jsem přesvědčen, že mám-li dostat to nejlepší z projektových týmů, které řídím, musím vždy myslet moderně.

Když jsem před pěti lety nastoupil do společnosti LVL, jednalo se o tým 90 lidí a společnost s růstem 35 % ročně bez jakékoli formy projektového managementu. Protože jsem dříve pracoval jako projektový manažer v maloobchodě, zavedl jsem procesy a postupy, které mé kolegy vedly ke změnám při zachování efektivity, finanční disciplíny a dobré organizace.

Řídil jsem strategii dodavatelského řetězce u pěti projektů zaměřených na získávání zdrojů ve východní Evropě, otevřel cross-dockingový sklad s plochou 1000 m2, dohlížel na výměnu poskytovatelů logistiky a prováděl kompletní posouzení našich systémů a procesů z hlediska používaných technologií. Výsledkem byl projekt v hodnotě 42 milionů Kč, v jehož rámci jsme kompletně změnili systém zajišťování informačních technologií.

Vaše společnost Marelli Automotive Lighting přináší nejlepší systémová řešení a kvalitní sériové výrobky, které získávají ocenění na světovém trhu a jsou dodávané předním světovým výrobcům. Hledáte člověka s bohatými zkušenostmi se zaváděním a řízením projektů. Láká mě pracovat v takto úspěšné mezinárodní automobilové firmě, které, jak věřím, mohu přispět k dalším úspěchům otevřenou myslí a schopností hledat inovativní technická řešení.

Rád o svých zkušenostech a vizích do budoucna pohovořím během osobního setkání, na němž si můžeme vzájemně vyměnit další podrobnosti.

 

S přátelským pozdravem,

Ing. Robert Veselý

Struktura motivačního dopisu projektového manažera

Aby byl projekt kvalitní, musí být dobře zorganizovaný, a totéž platí pro motivační dopis projektového manažera. Váš motivační dopis by měl být stručný a zároveň by měl obsahovat všechny součásti nezbytné k tomu, aby udělal skvělý první dojem a zprostředkoval vaše nejpřesvědčivější zkušenosti. Obsah motivačního dopisu má u všech povolání univerzálně platné logické uspořádání:

  • Záhlaví: zde uvedete své kontaktní informace. Záhlaví je také jedinečnou příležitostí pro špetku designu na stránce, která se jinak skládá z odstavců černého textu.
  • Oslovení: pokuste se být adresní a oslovit konkrétní osobu.
  • Úvod: to je zahajovací věta či odstavec, v němž se krátce představíte a ukážete své nadšení a zájem.
  • Hlavní část: je jádrem vašeho motivačního dopisu. Vysvětlete, proč se na danou pozici hodíte a jaké vlastnosti a úspěchy to dokazují.
  • Závěr: zde proveďte stručné shrnutí své motivace a nezapomeňte na výzvu k akci.
  • Podpis: motivační dopis zakončete zdvořilým pozdravem a uvedením celého jména.

Nezapomeňte, že každá část motivačního dopisu je nedílnou součástí celku, jehož cílem je získat atraktivní a dobře placenou práci. Podrobné zamyšlení nad podobou a účelem motivačního dopisu naleznete v našem článku Jak napsat motivační dopis.

Snažte se nepřekračovat rozsah jedné stránky. Nepoužívejte pouhý výčet svých dovedností (ty už jste ostatně mohli uvést v životopise), ale pokuste se vyprávět příběh, jímž zaujmete a navážete kontakt se čtenářem.

Tip od experta

Potřebujete inspiraci? Podívejte se na vzory motivačních dopisů z příbuzných oborů:

Projektový manažer musí mít silné organizační schopnosti, komunikační dovednosti, schopnost řešit problémy a vést tým. Měl by být schopen pracovat pod tlakem a efektivně spravovat zdroje a čas. Taktéž váš motivační dopis a životopis by měly vyjadřovat určitou disciplínu tím, že budou vizuálně konzistentní. Nestřídejte v nich různá písma, styly a barvy. Je lepší používat vždy stejné formátování.

Úvod motivačního dopisu projektového manažera

Cílem úvodu motivačního dopisu je upoutat pozornost příjemce textu tím, že přesvědčivě poukážete na souvislost mezi přednostmi, jimiž disponujete jako projektový manažer, a potřebami dané pracovní pozice a pracoviště. 

Úvod motivačního dopisu projektového manažera je místem, kde si personalista utváří první dojem. Poutavým způsobem dáváte nahlédnout na svoji lidskou stránku a na to, co můžete jako profesionál nabídnout, avšak necháváte si podrobnosti na později – stejně jako je tomu v našem vzoru motivačního dopisu.

Dělat

Vážená paní Hurníková,

jako projektový manažer sleduji dva cíle – aby se plně využil potenciál každého projektu a aby zároveň všichni zúčastnění měli dostatek kapacity na svoji každodenní práci.

Nedělat

Dobrý den,

obracím se na Vás, abych vyjádřil zájem o nabízené pracovní místo.

Nesnažte se vysvětlit, že místo potřebujete, raději ukažte, čím byste firmě či organizaci mohli prospět.

Hlavní část motivačního dopisu projektového manažera

V hlavních dvou až třech odstavcích motivačního dopisu musíte uvést svůj hlavní cíl. Můžete tu probrat své vzdělání a certifikáty, ale rozhodně musíte zdůraznit své relevantní pracovní zkušenosti. Měli byste být co nejkonkrétnější a používat fakta a čísla. Zmiňte také své minulé úspěchy a ukažte, jak by podnik mohl vypadat, pokud v něm budete pracovat vy.

Cíl hlavní části motivačního dopisu: poskytnout potenciálnímu zaměstnavateli představu o tom, jaké výhody mu jako kvalifikovaný a výkonný projektový manažer přinesete.

H4 První odstavec hlavní části: vhodnost na pozici (dovednost a zkušenosti)

Můžete začít svým vzděláním a kvalifikací. Nezapomeňte na svou profesní minulost. Praxe a zkušenosti jsou vždy nejlepší vizitkou. Do tohoto odstavce lze příhodně zahrnout:

  • Měkké dovednosti, které se budou v dané pozici hodit. Od projektového manažera se očekává logické myšlení, proaktivita a samostatnost při řešení problémů, flexibilita, vstřícnost, příjemné a komunikativní vystupování.
  • Tvrdé dovednosti, jimiž disponujete. Zde bude třeba klást důraz na řízení projektu ve všech jeho fázích – inicializace, plánování, realizace, monitoring a reporting, prezentace výstupů, vyhodnocení a uzavření.
Tip od experta

Svou vhodnost na pozici podpořte vylíčením výzev, kterým jste čelil v předchozí práci. Do tohoto příběhu můžete snadno integrovat požadované dovednosti, které zjistíte již z popisu nabízené pozice.

Příklad

„Při své práci využívám znalosti ze svého studia ekonomie a navazujících online kurzů projektového managementu: osvědčení PM Certificate, Lean a Prince2, absolvoval jsem také více než deset dalších specializovaných kurzů. Snažím se o neustálé sebezdokonalování a jsem přesvědčen, že mám-li dostat to nejlepší z projektových týmů, které řídím, musím vždy myslet moderně.

Když jsem před pěti lety nastoupil do společnosti LVL, jednalo se o tým 90 lidí a společnost s růstem 35 % ročně bez jakékoli formy projektového managementu. Protože jsem dříve pracoval jako projektový manažer v maloobchodě, zavedl jsem procesy a postupy, které mé kolegy vedly ke změnám při zachování efektivity, finanční disciplíny a dobré organizace.“

Druhý odstavec hlavní části: soulad s organizací

Druhý odstavec věnujte své motivaci, proč hledáte místo právě v dané firmě či organizaci a čím byste jí mohli prospět. Prostudujte si důkladně firemní kulturu. Zakomponujte její specifika do svého motivačního dopisu. Prokážete tím nejen svůj upřímný zájem, ale také soulad s hodnotami firmy.

Tento odstavec by měl obsahovat zejména důvody, proč jste si vybrali právě tu nebo onu firmu, jakým směrem se chcete profesně rozvíjet, ale i co očekáváte a co naopak můžete firmě nabídnout vy.

Příklad

„Vaše společnost ABC přináší nejlepší systémová řešení a kvalitní sériové výrobky, které získávají ocenění na světovém trhu a jsou dodávané předním světovým výrobcům. Hledáte člověka s bohatými zkušenostmi se zaváděním a řízením projektů. Láká mě pracovat v takto úspěšné mezinárodní automobilové firmě, které, jak věřím, mohu přispět k dalším úspěchům otevřenou myslí a schopností hledat inovativní technická řešení.“

Výzva k akci a závěr

Svůj motivační dopis projektového manažera ukončete optimisticky a sebevědomě. Na tahu by nyní měl být personalista a vy byste jej k měli pobídnout přesvědčivou výzvou k akci. Není nic špatného na tom, když vyjádříte naději, že vás pozvou na pohovor, a třeba se i zeptáte, zda se můžete za týden ozvat, abyste se na setkání domluvili. Vytváříte tak pro potenciálního zaměstnavatele určitý závazek nenechat váš dopis bez odpovědi – stačí napsat, že se těšíte na brzkou odpověď.

Příklad

„Rád o svých zkušenostech a vizích do budoucna pohovořím během osobního setkání, na němž si můžeme vzájemně vyměnit další podrobnosti.

S přátelským pozdravem,

Ing. Robert Veselý“

Klíčové myšlenky

  • Motivační dopis projektového manažera byl měl vyzařovat rozhodnost a sebevědomí. Koneckonců budete řídit projekt a musíte přimět tým, aby táhl za jeden provaz.
  • Firma či organizace po vás nebude chtít jen odborné dovednosti, bude očekávat také sdílení hodnot, zápal a chuť rozvíjet se v pozici projektového manažera a posouvat výsledky práce dál.
  • Dbejte na to, aby váš životopis a motivační dopis měly shodný vizuální styl, používejte stejné fonty, velikosti písma a formátování, ale obsah každého motivačního dopisu přizpůsobte jednotlivým potenciálním zaměstnavatelům.
  • Vyhněte se obecným textům a nástrahám formátování textového editoru. Používejte atraktivní šablony z našeho editoru, abyste upoutali pozornost.
Napište životopis během 15 minut
Použijte profesionální a vyzkoušené šablony životopisů, které splňují všechna „pravidla“, která zaměstnavatelé očekávají.
Napsat životopis