Vzory profesionálního životopisu

Podívejte se na bezplatné vzory životopisů a načerpejte inspiraci. Použijte tyto vzory a náš nástroj a napište překrásný životopis za pár minut. Poskytujeme také knihovnu cv šablony
Napsat životopis
4.5 z 5
založeno na 429 recenzích o Trustpilot
Vzory profesionálního životopisu

Vzory životopisů pro školství
2

Vytvořte si dokonalý životopis v oblasti školství a vzdělávání - rychle, snadno a s minimem stresu. Ať už jste učitelka, družinářka nebo profesorka, naše vzory životopisů vám ukážou, co zaměstnavatelé skutečně chtějí v žádosti vidět.
Zobrazit více

Vzory životopisů v inženýrství
4

Technické inženýrství je složité. Vytvořit úžasný životopis v oboru technických věd může být snadné! Použijte naše vzory životopisů prověřené v praxi: inspirujte se, upravujte a vytvořte si svůj vlastní během několika minut. Ušetřete čas a zvyšte své šance na získání skvělé práce elektroinženýra, stavebního nebo strojního inženýra ještě dnes.
Zobrazit více

Vzory životopisů pro maloobchod
3

Vytvořte si efektivní životopis pro maloobchod v rekordně krátkém čase: použijte náš technicky vyspělý nástroj pro psaní životopisů a knihovnu více než 300 vzorových životopisů, které lze snadno upravit tak, aby vyhovovaly vaší žádosti. Získejte návod, inspiraci a vyhněte se dohadům - kryjeme vám záda.
Zobrazit více

Vzory životopisů pro právníky
2

Vytvořte si kvalitní životopis právníka pomocí našich odborně navržených šablon a knihovny bezplatných vzorů životopisů. Náš technicky vyspělý nástroj pro psaní životopisů vám ušetří drahocenný čas, předloží návrhy a zvýší vaše šance na úspěch díky solidní žádosti.
Zobrazit více

Vzory životopisů do administrativy
8

Vytvořte si vynikající životopis v administrativě během několika minut! Nevíte, kde začít? Prohlédněte si naši sbírku bezplatných vzorů životopisů a použijte automatické návrhy na psaní v našem nástroji pro psaní životopisů. Zvyšte své šance na úspěch na trhu práce!

Vzory životopisů v oboru realit
2

Už žádné dohady - využijte naši knihovnu bezplatných vzorů životopisů z oboru realit. To je nejlepší způsob, jak mohou realitní makléři, architekti, návrháři interiérů a mnozí další začít budovat vítězný profil, který zapůsobí na zaměstnavatele a klienty. Začněte hned teď!
Zobrazit více

Vzory životopisů v oblasti prodeje
4

Nejste si jisti, jak vytvořit dokonalý životopis prodejce? Nemusíte tápat, použijte naši bezplatnou sbírku více než 300 vzorů a získejte prvotřídní výsledek během několika minut místo hodin. Tyto profesionální vzory životopisů v kombinaci s naším pokročilým editorem vás povedou od začátku až do konce.
Zobrazit více

Vzory životopisů pro marketing
8

Marketing znamená soutěživost. Ujistěte se, že vynikáte nad ostatními! Použijte vzory životopisů prověřené v praxi a pokročilý nástroj pro psaní životopisů, abyste vytvořili působivý profil. Pryč s nejistotou, ohromte zaměstnavatele a prodejte hlavně sami sebe.

Vzory životopisů pro účetnictví a finance
4

Zlepšete své šance na získání perfektní práce v oblasti financí pomocí našich vzorů skutečných životopisů z oblasti účetnictví a financí. Vyzkoušejte si naše vzory životopisů z oblasti financí zdarma!
Zobrazit více

Příklady životopisů z oblasti obchodu a managementu
8

Hledáte obchodní nebo manažerský životopis, který skutečně zaujme? Začněte s našimi vzory životopisů a vylepšete je v našem pokročilém nástroji pro psaní životopisů. Docílíte dokonalého formátu, struktury a gramatiky. Získejte návrhy na psaní poháněné umělou inteligencí a sestavte úžasnou žádost.

Vzory životopisů v pohostinství a gastronomii
9

Vytvořte si úspěšné životopisy pro pohostinství a gastronomii během několika minut! Máme pro vás sbírku vzorů životopisů, které vám pomohou vyniknout v oboru pohostinství a gastronomie. Zkombinujte je s našimi odbornými šablonami, sestavte si je a vykročte vstříc kariérnímu úspěchu.

Vzory životopisů pro dopravu a logistiku
6

Pracujete v dopravě nebo logistice? Pořiďte si životopis, který vás ukáže v tom nejlepším světle. Jako vodítko vám poslouží naše kvalitní vzory životopisů. Doveďte životopis k dokonalosti během několika minut pomocí našeho nástroje pro psaní životopisů poháněného umělou inteligencí!
Zobrazit více

Příklady životopisů pro zdraví a lékařství
7

Vytvořte si kvalitní zdravotní a lékařský životopis pomocí našich odborně navržených šablon a knihovny bezplatných šablon životopisů. Náš snadno použitelný nástroj pro psaní životopisů vám ušetří drahocenný čas, nabídne návrhy a zvýší vaše šance na úspěch se solidní aplikací.

Vzory životopisů v oblasti informačních technologií
4

Hledáte vzory životopisů v oblasti IT, které zaujmou budoucí zaměstnavatele? Pomocí našich vzorů životopisů dosáhnete dokonalého formátu, struktury a gramatiky. Získejte návrhy na psaní poháněné umělou inteligencí a napište si úžasný životopis, který vám zajistí další práci.
Zobrazit více

Vzory životopisů ve stavebnictví
2

Vyzkoušejte více než 300 vzorů životopisů a vytvořte si dokonalý životopis ve stavebnictví, který vám pomůže získat další práci.
Zobrazit více

Vzory životopisů kosmetičky
2

Vytvořte si úžasný životopis kosmetičky během několika minut! Použijte naši sbírku vzorů životopisů: inspirujte se, kopírujte, upravujte a vkládejte své informace. Vynikněte mezi ostatními díky našim odborným návrhům a zvyšte své šance na přijetí díky našemu vyspělému nástroji pro psaní životopisů.
Zobrazit více

Vzory životopisů datových analytiků
3

Máme pro vás veškeré tipy, nástroje a vzory životopisů, které potřebujete k vytvoření úspěšného životopisu pro pozice v oblasti datové analýzy. Jednoduše si vyberte jednu z našich šablon pro datové analytiky, zadejte své údaje a začněte se ucházet o práci ještě dnes!
Zobrazit více

Vzory životopisů vývojářů
4

Vytvořte si během několika minut úspěšný životopis vývojáře! Máme pro vás sbírku vzorů životopisů, které vám pomohou vyniknout v technologickém průmyslu. Zkombinujte je s našimi odbornými šablonami, sestavte si je a s jistotou vykročte vstříc své další kariéře vývojáře.
Zobrazit více

Vzory životopisů do výroby
3

Hledáte práci ve výrobě? Začněte působivým životopisem sestaveným na základě naší bezplatné sbírky vzorů životopisů. Nezáleží na tom, jakou konkrétní roli ve výrobě zastáváte, celou cestu vás povedeme pomocí odborných šablon a vyspělého nástroje pro psaní životopisů.
Zobrazit více

Vzory životopisů pro obchodníky
7

Napište si dokonalý životopis s našimi bezplatnými vzory životopisů: zadejte své údaje a my se postaráme o zbytek! Přesvědčit potenciální zaměstnavatele a klienty nebylo nikdy jednodušší.

Vzory studentských životopisů
3

Jste student, který hledá své první zaměstnání, stáž nebo absolventský program? Naše příklady studentských životopisů vám pomohou napsat dokonalý životopis a ukážou vám, co zaměstnavatelé v žádosti o práci skutečně chtějí vidět.
Zobrazit více

Vzory životopisů v uměleckých oborech
3

Nejste si jistí, jak napsat životopis umělce? Přestaňte tápat, použijte naši sbírku více než 300 bezplatných vzorů životopisů, ať už jste malíř, tanečník, zpěvák nebo herec. Tyhle vzory profesionálních životopisů spolu s naším vyspělým editorem vás povedou od začátku do konce.
Zobrazit více

Snadno si napíšete působivý životopis

Ušetřete čas s naším jednoduchým generátorem životopisů ve 3 krocích. Už žádné otravování s psaním a formátováním ve Wordu. Sestavte si velmi rychle životopis, který u zaměstnavatelů uspěje.

Obecný vzor životopisu

Hledáte solidní příklad životopisu, který lze upravit pro jakoukoli pozici? Níže uvedený obecný vzor životopisu slouží jako výchozí bod pro váš další životopis, bez ohledu na to, kolik máte zkušeností nebo v jakém oboru pracujete.

 

Základní součásti životopisu v roce 2023

Pokud váš životopis neobsahuje ty správné části, pravděpodobně vás hned přeskočí a b udou se věnovat dalším uchazečům. Zde jsou základní součásti, které by měl váš životopis v roce 2023 obsahovat:

Záhlaví: Záhlaví životopisu se nachází v horní části nebo na boku životopisu. Jeho hlavním účelem je snadná dostupnost vašeho jména a kontaktních údajů, aby si s vámi zaměstnavatel mohl snadno domluvit pohovor. Záhlaví také dodává životopisu atraktivní design.

Profesní shrnutí neboli profil: Profil se skládá ze 3-4 vět, které vyjadřují vaše hlavní dovednosti, zkušenosti a úspěchy. Je vlastně představením uchazeče a jeho cílem je upoutat pozornost personalisty a přimět ho, aby pokračoval ve čtení životopisu.

Předchozí zaměstnání: Zde uveďte svou profesní historii a v bodech vyjmenujte své povinnosti, úspěchy a dovednosti, které jste v jednotlivých zaměstnáních využili.

Vzdělání: V části o vzdělání uveďte absolvované školy, školení a nabyté certifikáty a další osvědčení, aby si zaměstnavatel udělal představu o vaší kvalifikaci na danou pozici.

Dovednosti: V sekci dovednosti můžete vyjmenovat své schopnosti nebo odborné znalosti. Nezapomeňte se zaměřit jak na tvrdé dovednosti (technické znalosti), tak na měkké dovednosti (osobnostní rysy).

Insert: infographic or design element to illustrate the sections

Výběr správného formátu životopisu

Při výběru správného formátu životopisu je důležité myslet na množství zkušeností, které chcete prokázat, na typ pracovního místa, o které se ucházíte, a na očekávání personalisty. 

Zde jsou tři různé formáty životopisů, ze kterých si můžete vybrat:

1. Chronologický formát životopisu 

Chronologický formát životopisu je standardní struktura, kterou očekává většina personalistů. Těžištěm tohoto formátu je profesní historie, kde uvádíte předchozí pozice a pod nimi v odrážkách specifikujete, čím jste v nich byli pověřeni. Tento formát doporučujeme jako nejlepší volbu pro odborníky a všechny, kteří mají alespoň tři předchozí zaměstnání, která mohou uvést.

2. Funkční formát životopisu

Funkčního formát životopisu je nejvhodnější pro studenty a uchazeče, kteří hledají práci poprvé, protože neklade důraz na předchozí praxi. Místo toho životopis začíná částí věnovanou dovednostem, kde můžete popsat své klíčové vlastnosti a to, jak a kde jste tyto dovednosti doposud uplatnili.

3. Hybridní formát životopisu

Kombinovaný nebo hybridní formát životopisu je přesně tím, čím se zdá být – kombinací předchozích dvou formátů životopisu, která nabízí maximální flexibilitu při sestavování životopisu. Tento formát je nejvhodnější pro OSVČ a další nezávislé profesionály.

Insert: Comparison graphic element to show the three formats

Tip od experta

Nevíte, který formát zvolit? V našem nástroji pro tvorbu životopisů můžete vytvářet a ukládat různé verze životopisu, abyste měli ten správný formát vždy po ruce.

Výhody použití našich vzorů životopisů při žádosti o zaměstnání

Naše vzory životopisů jsou navrženy tak, aby dnešním uchazečům o zaměstnání pomohly získat další skvělou pozici. 

Náš tým odborníků na psaní životopisů dbá na to, aby každý vzor životopisu odpovídal oboru a úrovni zkušeností potřebných pro danou práci. 

Zde jsou jen některé z důvodů, proč naše vzory životopisů vynikají nad ostatními:

  • Rada odborníka: Náš autorský tým pečlivě sleduje současné trendy v oblasti náboru zaměstnanců, proto jsou naše vzory životopisů plné nejlepších možných triků a tipů pro vaši příští žádost o zaměstnání.
  • Rozvržení schválené náboráři: Náš tým designérů spolupracuje s odborníky na lidské zdroje, aby vytvořil rozvržení, které zaměstnavatele zaujme a poskytne uchazeči výhodu před ostatními.
  • Rychleji a snadněji: Naše vzory životopisů se bez problémů integrují do našeho editoru životopisů, kde je můžete snadno upravovat podle svých zkušeností, měnit rozvržení a během několika kliknutí stahovat vlastní životopis.
  • Vzorové věty od umělé inteligence a zpětná vazba: Využili jsme sílu umělé inteligence a vytvořili stovky vzorových vět, které mohou váš životopis vylepšit bez ohledu na to, v jakém oboru pracujete. Poskytujeme také zpětnou vazbu na bázi umělé inteligence, která vám pomůže vyladit váš životopis tak, aby byl připraven k odeslání.
  • Široká škála šablon: Vytvořili šablony životopisů, které se hodí pro nejrůznější pozice od účetního až po umělce – a pro širokou škálu pozic v celém spektru pracovního trhu.
  • Optimalizace pro ATS: Dbáme na to, aby naše vzory životopisů byly kompatibilní s dnešními skenery životopisů a softwarem ATS. Více informací o tom najdete zde.
Tip od experta

Každý z více než 300 vzorů životopisů je doplněn průvodcem, který poskytuje podrobné informace o tom, jak napsat co nejlepší životopis pro danou pracovní pozici. 

Naši průvodci jsou stoprocentně zdarma, takže je určitě využijte a sdílejte je s ostatními uchazeči o zaměstnání!

Nejčastější dotazy ohledně vzorů životopisu (FAQ)

Co zaměstnavatelé od životopisu očekávají?

Zaměstnavatelé při hodnocení životopisu uchazeče sledují několik věcí. Zaprvé očekávají přehlednou a uspořádanou strukturu. Při čtení se nechtějí narážet na překlepy ani gramatické chyby. 

Musí také jasně vidět, že uchazeč ví, o jakou pozici v jaké společnosti se uchází. Vzory životopisů na Cvapp.cz jsou navrženy s ohledem na tato kritéria. Naše profesionální rozvržení v kombinaci s odborně napsanými vzory životopisů vám pomohou vytvořit dokonalý životopis, který na zaměstnavatele zapůsobí.

Obvyklé nástrahy, kterým je třeba se v životopisech vyhnout

Nejčastějšími nástrahami, kterým je třeba se v životopise vyhnout, jsou špatné formátování, pravopisné a gramatické chyby, nepřehledné uspořádání a obecné formulace. Naštěstí jsou vzory a šablony životopisů na Cvapp.cz navržené tak, aby vám pomohly se všech těchto chyb vyvarovat. 

Jakmile si vyberete ze stovek jedinečných vzorů životopisů, otevřete si vzor v našem intuitivním nástroji pro tvorbu životopisů, kde si můžete zvolit čisté rozvržení a pomocí vzorových vět a kontroly pravopisu poháněných umělou inteligencí vytvořit úspěšný životopis během několika minut.

Potřebuji ke svému životopisu motivační dopis?

Doporučujeme, abyste k životopisu přiložili i motivační dopis, a zvýšili tak své šance na získání pozice.

Proto nabízíme desítky vzorů a šablon motivačních dopisů. Chcete-li udělat co nejlepší první dojem, vyberte si odpovídající šablonu životopisu a motivačního dopisu z našich profesionálně navržených kolekcí – moderních, profesionálních, jednoduchých a kreativních.

Mohu si vzor životopisu přizpůsobit dle vlastní potřeby?

Ano, každý z našich více než 300 vzorů životopisů byl navržen tak, aby se dal upravit podle vaší vlastní pracovní historie a kvalifikace. 

Stačí jej otevřít v našem snadno použitelném nástroji pro tvorbu životopisu, kde budete moci změnit nadpisy oddílů, odrážky, barvu, řádkování a další prvky. Více informací o přizpůsobení životopisu najdete zde.

Co mám dělat, když pro pracovní místo není k dispozici konkrétní vzor životopisu?

Neustále přidáváme nové pracovní pozice a vzory životopisů pro konkrétní zaměstnavatele, takže je velká pravděpodobnost, že brzy bude k dispozici i vaše pracovní pozice. 

Můžete nám také napsat, jakou pracovní pozici byste rádi viděli online. Mezitím si zkuste projít kategorie a zjistit, zda v současné době nenabízíme pracovní pozici, která by se podobala té vaší.

Můžete použít stejný vzor životopisu pro každou žádost?

I když můžete vycházet ze stejného vzoru životopisu jako základu pro každou žádost, důrazně doporučujeme, abyste jej přizpůsobili popisu práce na pozici, na kterou se hlásíte. 

To je nejlepší způsob, jak se odlišit od ostatních uchazečů a zvýšit své šance na získání pozice.

Vizuální očekávání od životopisu v roce 2023

Pokud jde o to, co personalisté očekávají od vizuální podoby vašeho životopisu v roce 2023, méně někdy znamená více. Náborovým pracovníkům jde především o to, aby dokázali najít informace, které hledají, takže doporučujeme zvolit čistou, uspořádanou šablonu, která zdůrazní vaše nejpůsobivější úspěchy. 

Pokud pracujete v kreativním oboru, můžete se rozhodnout pro honosnější šablonu životopisu, abyste ukázali svou osobnost a styl.

Jaké jsou kategorie vzorů životopisů?

Naše vzory životopisů jsou rozděleny do širokých kategorií, jako je školství, státní správa, strojírenství, maloobchod, právo, údržba a opravy, administrativa, lidské zdroje, nemovitosti, prodej, výroba, účetnictví a finance, obchod a management, bezpečnostní služby, pohostinství a stravování, doprava a logistika, zdravotnictví, informační technologie, sport, sociální práce, stavebnictví, krása a wellness a další.

Můžete si také prohlédnout naše kategorie šablon, které jsou profesionální, moderní, kreativní a jednoduché.

Jsou vzory životopisů zdarma?

Vzory životopisů na Cvapp.cz a příslušné průvodce životopisy jsou 100 % zdarma. Náš editor životopisů je k dispozici v bezplatné verzi spolu s odstupňovanými cenovými balíčky. Více informací o bezplatném používání Cvapp.cz najdete zde.

Napište životopis během 15 minut
Napište životopis během 15 minut
Použijte profesionální a vyzkoušené šablony životopisů, které splňují všechna „pravidla“, která zaměstnavatelé očekávají.
Napsat životopis
Napište životopis během 15 minut
Napište životopis během 15 minut
Použijte profesionální a vyzkoušené šablony životopisů, které splňují všechna „pravidla“, která zaměstnavatelé očekávají.
Napsat životopis

Originální šablony životopisů

Přesvědčte zaměstnavatele a náboráře jednou z našich 25+ elegantních, profesionálně navržených šablon životopisu.
4.5 z 5
založeno na 429 recenzích o Trustpilot
Použít tuto šablonuStockholm resume template
Stockholm
8.800.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuNew York resume template
New York
4.100.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVienna resume template
Vienna
2.200.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSydney resume template
Sydney
1.900.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLondýn resume template
Londýn
3.800.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuDublin resume template
Dublin
4.000.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMoskva resume template
Moskva
740.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuAmsterdam resume template
Amsterdam
1.800.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMadrid resume template
Madrid
1.500.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSantiago resume template
Santiago
1.300.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSingapur resume template
Singapur
730.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuOslo resume template
Oslo
590.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKapské Město resume template
Kapské Město
59.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuPaříž resume template
Paříž
560.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBerlín resume template
Berlín
1.500.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŽeneva resume template
Ženeva
34.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVancouver resume template
Vancouver
520.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuTokio resume template
Tokio
360.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMilán resume template
Milán
940.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLisabon resume template
Lisabon
230.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBarcelona resume template
Barcelona
490.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKodaň resume template
Kodaň
100.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuChicago resume template
Chicago
150.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuRio resume template
Rio
210.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŘím resume template
Řím
200.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBoston resume template
Boston
120.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuRirekisho resume template
Rirekisho
55.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuShokumukeirekisho resume template
Shokumukeirekisho
3.700 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuAthens resume template
Athens
130.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBrussels resume template
Brussels
76.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuPrague resume template
Prague
23.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŠanghaj resume template
Šanghaj
41.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuToronto resume template
Toronto
2.000.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení uživatelské zkušenosti a provádění analýz a marketingu. Používáním našich webových stránek souhlasíte se všemi soubory cookie v souladu s našimi podmínkami Zásady používání souborů cookie and Zásady ochrany osobních údajů.
Souhlasím s používáním cookies