Šablony úspěšných životopisů

Každá šablona je odborně navržena tak, aby přesně dodržovala „pravidla životopisu“, na která se zaměstnavatelé zaměřují. Vynikněte a získejte práci rychleji díky šablonám životopisů vyzkoušeným v praxi.

Naše hodnocení na Trustpilot

4.5 z 5
založeno na 429 recenzích
The cvapp application is very clear
The cvapp application is very clear. It transfers the information entered into the individual sections very well into the resulting template. The templates are very nice and the reader can navigate it well. I can only mention small details as shortcomings – some month names are not correctly translated into the local language, and the application lacks a tool for clear line spacing between sections, or page breaks.
PETR SKÝPALA • 2 měsíci před
Awesome tool
Amazing website to generate a professional looking CV with minimal effort. My favorite part is that they offer a cheap 7 day plan that allows you to download your premium CV while looking for a job and avoid any extra fees. Overall just a very transparent and pleasant experience.
David Koch • 4 měsíci před
Great tool for demanding users
Great tool, totally flexible, nice to look at and fully configurable to all your needs and taste - great value for money!
Jan Galla • 5 měsíci před
Thank you!
Everything is working great and fast. I really appreciate that. Thank you.
Jana Šmírová • 7 měsíci před
Its very easy to use
Its very easy to use. I would just appreciate if I can have smaller gaps in between particular topics in my CV. Thanks!
Terezie Fischerová • 8 měsíci před

Proč používat naše bezplatné šablony životopisů?

Šablony životopisů Cvapp.cz jsou odborně navržené tak, aby vám pomohly získat další skvělou pozici. Ať už spěcháte s podáním žádosti, nebo prostě nevíte, kde začít, naše šablony životopisů vám poskytnou solidní základ, díky kterému vyniknou vaše zkušenosti a kvalifikace.

Toto jsou některé z výhod našich profesionálních šablon životopisů:

 • Snadné použití: Jde nám o skvělý design bez potíží. Proto jsou naše šablony intuitivní a snadno použitelné, což vám ušetří drahocenný čas při psaní skvělého životopisu.
 • Optimalizace pro ATS: Váš životopis nebudou hodnotit jen personalisté. Proto jsme naše šablony vytvořili s ohledem na automatické skenery životopisů a zajistili, aby byly snadno čitelné jak pro lidi, tak pro roboty.
 • Vzorové věty s umělou inteligencí: Naše šablony jsou vybaveny intuitivním nástrojem na psaní životopisů, s nimiž získáte pracovní místo, díky funkcím, jako je generátor shrnutí s umělou inteligencí a vzorové věty pro stovky pracovních pozic.
 • Velmi dobře přizpůsobitelné: Vytvořili jsme šablony, které lze snadno přizpůsobit vašim potřebám. Změňte barevné schéma, přidejte fotografii nebo upravte rozestupy mezi řádky pomocí několika kliknutí.
 • Přizpůsobitelné pro všechna povolání a odvětví: Naše sbírka profesionálně navržených šablon sahá od jednoduchých a minimalistických až po moderní a profesionální, abyste našli design vhodný pro každou práci a každý obor.
 • Bezplatné a prémiové možnosti: Díky našim zkušebním a odstupňovaným cenovým balíčkům si vybere každý. Vyzkoušejte si zdarma nebo si předplaťte Cvapp.cz a stáhněte si tolik verzí, kolik potřebujete.
 • Stahování ve formátu Word nebo PDF: Nabízíme možnost stáhnout si mnoho našich šablon ve formátu PDF i ve Wordu.

Výběr správné šablony životopisu

Naše šablony životopisů jsou rozděleny do čtyř kategorií, které vám pomohou rychle najít tu, která je pro vás nejvhodnější.

Profesionální šablony životopisů

Naše kolekce profesionálních šablon životopisů se vyznačuje klasickým stylem s osvědčenými fonty a formátováním. Tyto šablony odrážejí odbornost a serióznost pozice, o kterou se ucházíte. S profesionální šablonou neuděláte chybu, pokud pracujete v oblasti práva, obchodu, školství, zdravotnictví, financí, účetnictví nebo realit.

Kreativní šablony životopisů

Jestliže se máte odvázat, nehledejte nic jiného než naše kreativní šablony životopisů. Tato kolekce obsahuje písma větších velikostí, než je obvyklé, poutavá záhlaví a zábavné barevné palety se vzorovaným pozadím. Tyto šablony jsou ideální pro kreativní profesionály, jako jsou umělci, designéři, fotografové, herci a všichni, kdo se v této oblasti pohybují.

Moderní šablony životopisů

Pokud potřebujete nový vzhled, který bude stále profesionální, naše moderní šablony životopisů jsou ideální volbou. Tyto inovativní návrhy využívají minimalistické záhlaví a čisté dělící linie, které dodají vašemu životopisu jiskru, díky níž vynikne. Podívejte se na tyto šablony, pokud pracujete v oblasti IT, inženýrství, marketingu, administrativy, lidských zdrojů a prodeje.

Jednoduché šablony životopisů

Potřebujete-li atraktivní životopis, který by splňoval zadání, naše jednoduché šablony životopisů vám pomohou. Tyto formáty jsou snadno čitelné a nabízejí správné množství barev a designových akcentů. Pokud pracujete v pohostinství, maloobchodě, dopravě nebo jste student či stážista, naše jednoduché šablony životopisů jsou pro vás tou správnou volbou.

Jaká je správná šablona životopisu?

Správné šablony životopisů obsahují potřebné oddíly a možnosti formátování, aby vaše zkušenosti vynikly na první pohled. Zde se dozvíte, na co se zaměřit v příští šabloně životopisu.

 1. Atraktivní záhlaví: záhlaví životopisu je pravděpodobně nejdůležitější část šablony, protože se tu koncentruje design rozvržení. Vyberte si takovou šablonu se záhlavím, které zdůrazňuje vaše jméno a nabízí dostatek prostoru pro vaše kontaktní údaje a odkazy na LinkedIn nebo profesní portfolio.
 2. Čitelnost: Správná šablona životopisu by měla být snadno čitelná. Čitelnost je dána kombinací několika faktorů, včetně písma a barvy, ale jednou z klíčových věcí, na které je třeba se zaměřit, je poměr bílého místa a textu. Váš životopis by neměl být psán příliš řídce s mnoha mezerami, ale neměl by být ani přeplněný informacemi.
 3. Správné množství prostoru pro vaše zkušenosti: Při výběru šablony životopisu je důležité zvážit množství zkušeností, které máte, a tedy i množství místa, které budete na stránce potřebovat. Pro uchazeče na střední a vyšší úrovni hledejte šablony, které nabízejí dostatek prostoru v části historie zaměstnání. Studenti by měli hledat takové vzory stránek, které lze snadno vyplnit pouze dvěma nebo třemi položkami.
 4. Profesionální styly, velikosti a barvy písma: Styl písma by měl být snadno čitelný a jeho velikost by se měla pohybovat mezi 10-12 body. Také nezapomeňte zvolit profesionální barevné schéma, které vynikne a zároveň vás vykreslí jako seriózního kandidáta.
 5. Možnost přizpůsobení: Správnou šablonu životopisu lze přizpůsobit vašim potřebám. Všechny šablony Cvapp.cz jsou umístěny v našem intuitivním editoru, takže je snadné vytvořit a stáhnout různé verze během několika kliknutí.
 6. Správný formát souboru: Ujistěte se, že jste pečlivě zkontrolovali popis pracovní pozice a stáhli si životopis ve verzi, kterou zaměstnavatel hledá. V případě pochybností je pro zasílání e-mailem, tisk a nahrávání na online portály pro podávání žádostí obecně nejvhodnější formát PDF.

Nejčastější dotazy k šabloně životopisu (FAQ)

Je editor životopisů Cvapp.cz zdarma?

Editor životopisů Cvapp.cz nabízí bezplatnou možnost, sedmidenní zkušební verzi a odstupňované cenové balíčky. Více informací o bezplatném používání Cvapp.cz najdete zde.

Co hledají zaměstnavatelé v životopise v roce 2024?

Zaměstnavatelé hledají životopisy, které rychle přejdou k věci a ukáží, proč má uchazeč odpovídající kvalifikaci na pracovní pozici v jejich společnosti. Toho dosáhnete tím, že svůj životopis přizpůsobíte každému pracovnímu místu, o které se ucházíte. Více informací o přizpůsobení životopisu se dozvíte zde.

Kolik předchozích zaměstnání byste měli uvést v životopise?

Obecným pravidlem je uvést tolik relevantních zkušeností, kolik jste získali za posledních 10 let. Pokud jste student nebo čerstvý absolvent, doporučujeme uvést alespoň brigády a stáže. Postupem času a kariéry nezapomeňte odstraňovat méně relevantní pozice a uvolnit místo působivějším funkcím.

Kolik stran by měl mít můj životopis?

Prakticky ve všech případech doporučujeme, aby životopis neměl více než jednu stránku. Výjimky však mohou platit pro uchazeče o vedoucí pozice, kandidáty s mimořádně působivou kariérou nebo uchazeče o funkce na akademické půdě.

Měli byste do životopisu uvést svou adresu?

Do životopisu uvádět adresu bydliště nemusíte, protože e-mailová adresa a telefonní číslo jsou obecně považovány za dostatečné kontaktní údaje. Je ale vhodné uvést alespoň lokalitu, tedy město nebo okres, v němž bydlíte.

Kolik odrážek by měl mít životopis?

Každý záznam o zaměstnání by měl obsahovat 4-5 bodů. Doporučujeme, aby každý životopis obsahoval minimálně tři položky, celkem tedy alespoň 12-15 odrážek.

Mají zaměstnavatelé rádi šablony životopisů?

Zaměstnavatelé chtějí dostávat životopisy, které jsou snadno čitelné a rychle sdělují potřebné informace. Šablony životopisů jsou sice užitečným nástrojem pro napsání profesionální žádosti, ale náboráři nemají rádi životopisy typu copy-paste, které nebyly přizpůsobeny konkrétní pozici.

Jak napsat profil/shrnutí životopisu?

Správné shrnutí životopisu bude několika přídavnými jmény na úvod charakterizovat vaši profesní osobnost, dále bude obsahovat vaše hlavní úspěchy a všechny kvalifikace nebo zkušenosti požadované pro danou pozici.

Jak uvést dovednosti v životopise?

Část životopisu věnovaná dovednostem má obvykle podobu bodového seznamu, který obsahuje jak tvrdé dovednosti, tedy dovednosti specifické pro danou pracovní pozici, tak osobnostní rysy nebo charakterové vlastnosti (tzv. měkké dovednosti). Před uvedením dovedností v životopise se ujistěte, že jste se seznámili s popisem práce a víte, co zaměstnavatel na dané pozici upřednostňuje.

Napište životopis během 15 minut
Napište životopis během 15 minut
Použijte profesionální a vyzkoušené šablony životopisů, které splňují všechna „pravidla“, která zaměstnavatelé očekávají.
Napsat životopis
Napište životopis během 15 minut
Napište životopis během 15 minut
Použijte profesionální a vyzkoušené šablony životopisů, které splňují všechna „pravidla“, která zaměstnavatelé očekávají.
Napsat životopis

Snadno si napíšete působivý životopis

Ušetřete čas s naším jednoduchým generátorem životopisů ve 3 krocích. Už žádné otravování s psaním a formátováním ve Wordu. Sestavte si velmi rychle životopis, který u zaměstnavatelů uspěje.
Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení uživatelské zkušenosti a provádění analýz a marketingu. Používáním našich webových stránek souhlasíte se všemi soubory cookie v souladu s našimi podmínkami Zásady používání souborů cookie and Zásady ochrany osobních údajů.
Souhlasím s používáním cookies