1. Vzory
 2. Zdravotník
Autor Matěj Kolar (alias)Matěj Kolar (alias)

Příklad motivačního dopisu Zdravotník

Použijte tento Zdravotník vzor motivačního dopisu pro úplnost uchazečského procesu a získejte svou práci snů - bez frustrací, bez omylů. Tento vzor motivačního dopisu je speciálně navržen na Zdravotník funkce v roce 2024. Profitujte z našich vzorových vět a profesionálního rozvržení a napište si během několika minut dokonalý motivační dopis ke stažení.
4.1
Průměrné hodnocení
31 lidí už ho ohodnotilo
Příklad motivačního dopisu Zdravotník
Upravit tento motivační dopis

Zdravotníci se statečně perou v první linii boje proti tomu, co nás všechny trápí. Vašich mimořádných schopností nebylo ještě nikdy tolik zapotřebí. Během celosvětové pandemie koronaviru jsme se dozvěděli mnoho o tom, která povolání jsou nezbytná, ale to vaše stojí na prvním místě. Na internetovém portále healthaffairs.org byl nedávno publikován článek informující o velkém nedostatku zdravotníků pro zvládání značného nárůstu počtu pacientů s koronavirem.

Poznamenává se v něm, že i kdybychom zdvojnásobili počet lůžek na jednotkách intenzivní péče, stále budeme mít nedostatek personálu pro péči o tyto pacienty. A pokud některé zdravotníky přesuneme na JIP, aby pečovali o pacienty s nemocí COVID-19 v kritickém stavu, budeme mít zase nedostatek personálu v jiných odděleních nemocnice, kde se bez zdravotníků také nemohou obejít.

Další problém představuje skutečnost, že zdravotníci jsou v populaci rozloženi rovnoměrně, avšak koronavirus se v některých oblastech šíří mnohem více než jinde. Kvůli tomu je nutné přesouvat zdravotníky tam, kde jich je nejvíce zapotřebí. Tím ale problémy nekončí: 15 % zdravotníků má děti, avšak žádné příbuzné, kteří by se o ně postarali, a uzavření škol a zařízení poskytujících denní péči jim velmi zkomplikovalo docházku do zaměstnání. Vše výše uvedené je předzvěstí nebývalé proměny této profese, kdy poptávka po zdravotnících brzy bude vyšší než nabídka.

Ať jste zkušená diplomovaná zdravotní sestra nebo teprve dokončujete zdravotnickou školu, máte co do činění s pracovním trhem, který vás zoufale potřebuje. A pokud nasazujete vlastní zdraví, abyste léčili ostatní, zasloužíte si to nejlepší místo, jaké lze sehnat. Na resume.io se specializujeme na pomoc lidem při hledání práce, která je pro ně ta pravá. Již dlouho zdůrazňujeme, že je nezbytné vytvořit si vynikající životopis, a vypracovali jsme podrobný návod pro zdravotníky, kteří takový životopis chtějí mít. V uvedeném návodu jsme poznamenali, že již v roce 2018 nabídka pracovních míst ve zdravotnictví v USA předstihla výrobu a maloobchod a stala se oborem s největší základnou pracovních míst v zemi.

Nabízíme také nástroj na tvorbu životopisu a šablony životopisů, s nimiž si může kdokoli vytvořit profesionální životopis a dosáhnout požadovaných výsledků.

Struktura a vzory motivačního dopisu pro uchazeče o práci ve zdravotnictví:

Dobrý motivační dopis uchazeče o práci ve zdravotnictví bude mít tutéž základní strukturu jako dopisy uchazečů z jiných oborů:

 • Záhlaví motivačního dopisu
 • Oslovení
 • Úvod
 • Hlavní část dopisu
 • Závěr
 • Podpis

Chcete-li se dozvědět vše podstatné o každém z těchto oddílů, prostudujte si náš souhrnný návod nazvaný „Jak napsat motivační dopis“.

Záhlaví motivačního dopisu

Snad nejhloupější chybou, jíž byste se při psaní motivačního dopisu (nebo životopisu) mohli dopustit, by bylo vynechat své kontaktní údaje, v důsledku čehož by se s vámi zaměstnavatel nemohl spojit. Možná si říkáte, že pokud posíláte dopis e-mailem, zaměstnavateli stačí použít tlačítko „Odpovědět“. Pokud si však lidé ve firmě e-mailovou zprávu přeposílají nebo ji vytisknou a poté předají dalším zainteresovaným osobám, může se vaše e-mailová adresa snadno ztratit. Je důležité, aby zaměstnavatelé nemuseli složitě zjišťovat, jak se s vámi spojit!

Oslovení v motivačním dopise

Jedná se o velmi krátkou část dopisu, která obsahuje text „Vážená paní/pane...“. V souladu s univerzálním pravidlem, které platí již řadu let, lze napsat „Vážený pane XY“ nebo, pokud je příjemce neznámý, „Vážení“, a za oslovení dát čárku. S příchodem e-mailů se způsob oslovení změnil, stává se méně formálním a velmi častým oslovením je nyní „Dobrý den“. Měli byste ale mít na paměti, že ve formálním obchodním dopise adresovaném lidem, které neznáte, není vhodný příliš nenucený styl.

Úvod motivačního dopisu

„Obracím se na Vás, protože...“ Moment! Oni přece již vědí, proč se na ně obracíte! Kdybyste jim nepsali, neměli by váš dopis před sebou. Frázi „Obracím se na Vás“ z motivačního dopisu vyřaďte. Úvod je naprosto zásadní – musíte ovládnout situaci jedinou nebojácně a upřímně znějící větou, která uvádí pracovní pozici, o kterou se ucházíte, a hned zkraje podává základní informaci o vaší způsobilosti.

Ukázka

Jako diplomovaná sestra s 12 lety zkušeností v náročném prostředí fakultních nemocnic v Praze a Brně Vám chci nabídnout svoje služby vrchní sestry na JIP.

Zkopírováno!

Hlavní část motivačního dopisu 

V této části motivačního dopisu přecházíte k jádru věci. Představili jste se, řekli jste, co děláte, a nyní máte dva až tři odstavce na to, abyste vysvětlili, proč to děláte skvěle. A musíte předložit fakta, jimiž to doložíte. Užitečnou pomůckou je metoda s použitím řetězce „situace – úkol – akce – pozitivní výsledek“ (metoda STAR). Ve zjednodušené podobě lze tentýž postup vyjádřit řetězcem „kontext – akce – výsledek“ (metoda CAR).

Popište situace či kontexty, které jste zažili v minulosti, a použijte silná dějová slovesa, jimiž popíšete své činnosti a pozitivní výsledky, jichž jste dosáhli. Kdykoli je to možné, používejte fakta a čísla, jimiž lze kvantitativně vyjádřit vaše výsledky – například kolik dětí jste pomohli přivést na svět, když jste pracovali na gynekologicko-porodnickém oddělení. Kolik pacientů jste celkově ošetřili během svého působení na pohotovosti?

Závěr a podpis motivačního dopisu

Závěr vašeho motivačního dopisu by měl vybízet k akci – velmi stojíte o to, aby se vám ozvali, velmi rádi byste si domluvili termín pohovoru nebo chcete navrhnout, že sami zavoláte příští týden. Zde musíte vystupovat jako odhodlaný, sebevědomý a rozhodný člověk, který však nepůsobí příliš suverénně nebo troufale. Zakončete text silným sdělením, které nenechá příjemce textu na pochybách, že o tuto práci skutečně stojíte a že vás má jako uchazeče brát vážně.

Co si zapamatovat

 • Motivačním dopisem se na malém prostoru, který zde máte k dispozici, představujete personalistovi a vysvětlujete, proč jste právě vy tím pravým uchazečem o dané pracovní místo.
 • Nebudete-li přímo vyzváni, abyste motivační dopis nepředkládali, vždy jej považujte za nezbytnou část žádosti o pracovní pozici.
 • Dodržte správnou strukturu motivačního dopisu a dbejte, aby každá jeho část splnila požadovaný cíl.
 • Abyste se představili jako ideální uchazeč, volte emocionální jazyk, který vyvolá osobní odezvu, a vyvažujte jej fakty a racionálním projevem.
 • Volte správný tón, nepoužívejte klišé a dbejte na bezchybnou češtinu.
 • Pozor na úskalí formátování. Nesnažte se to zvládnout sami v textovém editoru s vlastní svéráznou úpravou či neobvyklými fonty.

Nejlepší způsob, jak se vyhnout všem těmto chybám, je použít v praxi ověřené šablony a odborné rady na resume.io. Nemůžeme napsat dopis za vás, ale postaráme se o to, abyste v této rozhodující části své žádosti o zaměstnání nemuseli tápat.

Napište motivační dopis během několika minut
Napište motivační dopis během několika minut
Upozorněte na sebe a získejte si rychleji práci s naší sbírkou bezplatných šablon motivačních dopisů, které jsou odborně navrženy tak, abyste dosáhli na perfektní pozice.
Napsat motivační dopis

Profesionálně navržené šablony zdarma

S více než 10 miliony životopisů a motivačních dopisů je Cvapp.cz vedoucí on-line editor kariéry, který zajistí, abyste skončili na straně přijatých uchazečů.
4.5 z 5
založeno na 429 recenzích o Trustpilot
Použít tuto šablonuStockholm cover_letter template
Stockholm
1.400.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuNew York cover_letter template
New York
440.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVienna cover_letter template
Vienna
120.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSydney cover_letter template
Sydney
160.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLondýn cover_letter template
Londýn
280.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuDublin cover_letter template
Dublin
240.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMoskva cover_letter template
Moskva
62.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuAmsterdam cover_letter template
Amsterdam
150.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMadrid cover_letter template
Madrid
150.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSantiago cover_letter template
Santiago
140.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSingapur cover_letter template
Singapur
52.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuOslo cover_letter template
Oslo
56.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKapské Město cover_letter template
Kapské Město
7.700 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuPaříž cover_letter template
Paříž
35.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBerlín cover_letter template
Berlín
92.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŽeneva cover_letter template
Ženeva
3.300 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVancouver cover_letter template
Vancouver
45.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuTokio cover_letter template
Tokio
61.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMilán cover_letter template
Milán
51.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLisabon cover_letter template
Lisabon
29.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBarcelona cover_letter template
Barcelona
29.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKodaň cover_letter template
Kodaň
22.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuChicago cover_letter template
Chicago
19.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuRio cover_letter template
Rio
29.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŘím cover_letter template
Řím
5.500 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBoston cover_letter template
Boston
17.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuToronto cover_letter template
Toronto
100.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení uživatelské zkušenosti a provádění analýz a marketingu. Používáním našich webových stránek souhlasíte se všemi soubory cookie v souladu s našimi podmínkami Zásady používání souborů cookie and Zásady ochrany osobních údajů.
Souhlasím s používáním cookies