1. Vzory
  2. Zubní lékařka
Autor Paul DruryPaul Drury

Příklad motivačního dopisu Zubní lékařka

Použijte tento Zubní lékařka vzor motivačního dopisu pro úplnost uchazečského procesu a získejte svou práci snů - bez frustrací, bez omylů. Tento vzor motivačního dopisu je speciálně navržen na Zubní lékařka funkce v roce 2024. Profitujte z našich vzorových vět a profesionálního rozvržení a napište si během několika minut dokonalý motivační dopis ke stažení.
4.9
Průměrné hodnocení
46 lidí už ho ohodnotilo
Příklad motivačního dopisu Zubní lékařka
Upravit tento motivační dopis

Nejlepší formát motivačního dopisu zubní lékařky

Vše, co zubař dělá, má pevně stanovený postup a je zde málo prostoru pro originalitu, takže lze očekávat, že stejně pevně strukturovaný bude vždy i motivační dopis zubaře. Dopis by neměl být proudem vědomí bez jasného směru a cíle, který by vyvolal špatný dojem o vašich schopnostech.

Motivační dopis zubního lékaře by měl být sestaven tak, aby obsahoval následující složky:

  • Záhlaví motivačního dopisu
  • Oslovení/pozdrav
  • Úvod
  • Prostřední (hlavní) část dopisu
  • Poslední odstavec motivačního dopisu (závěr a rozloučení)

Záhlaví motivačního dopisu

Jak je patrné z našeho vzoru, záhlaví motivačního dopisu je nejspíš první věc, která upoutá vaši pozornost. Máme sklon si nejprve všimnout, jak je text členěn, a teprve poté se pustit do podrobného čtení. V tomto případě je to dobře.

V záhlaví motivačního dopisu je uvedeno jméno, e-mail a telefon uchazeče o práci zubního lékaře, a když je vedoucí pracovník přelétne očima, podvědomě si poznamená, že může uchazeče v případě potřeby ihned kontaktovat. Pokud průvodní dopis tyto údaje neobsahuje, bude mít starost navíc, totiž najít je v životopise. Vy byste měli dosáhnout toho, že se bude soustředit na důležitá sdělení obsažená ve vašim dopise, namísto aby řešil banální záležitosti podobného druhu.

Cíl záhlaví motivačního dopisu: uvést kontaktní údaje a důkladně zkontrolovat jejich správnost, neboť se nejedná o neformální e-mail mezi přáteli a je důležité, aby vás personalista mohl snadno kontaktovat.

Oslovení v motivačním dopise

Zubař by měl vždy vystupovat zdvořile a v případě potřeby formálně, je proto důležité vědět, jak oslovovat pacienty a kolegy. V průvodním dopise se to může projevit tím, že zvolíte správné oslovení.

Pokud se vám nepodaří zjistit, komu by měl být text adresován (například posíláte žádost o zaměstnání naslepo), můžete dopis adresovat celému týmu kliniky nebo ordinace. Nepoužívejte formální a poněkud zastaralé „Příslušným osobám“, protože to zní poněkud neosobně a nezaujatě.

Vzor oslovení v motivačním dopise k úpravám podle potřeby

Vážený pane Kotrlý,

Zkopírováno!

Úvod motivačního dopisu

Máte tedy za sebou základní formality a i zběžný pohled na náš vzor motivačního dopisu vám ukáže, že úvod motivačního dopisu je místem, kde se můžete začít odlišovat od svých kolegů z oboru. Čím vaše žádost zaujme nejvíc? Uměním jednat přátelsky s pacienty? Úspěšností ortodontické léčby u dospívajících? Tím, jak sehraný tým tvoříte se svou asistentkou?

V úvodním odstavci je důležité držet se hlavních požadavků uvedených v popisu pracovní pozice, ale v podstatě zde máte volnou ruku a můžete začít vytahovat své hlavní trumfy. Čím můžete personalistu přimět k tomu, aby pokračoval ve čtení?

O jakou zajímavou skutečnost, jedinečný úspěch nebo osobní postřeh se můžete podělit? Představte se v kontextu, porovnejte se s ostatními kolegy zubaři a ukažte budoucímu zaměstnavateli, že s vámi přicházejí zkušenosti, neboť jste vykonali tolik a tolik zubařských zákroků za takovou a takovou dobu. U naší ukázky motivačního dopisu uvidíte, že během textu uvádíme různá čísla, která ilustrují dosažené výsledky.

Vzor úvodu motivačního dopisu k úpravám podle potřeby

během celé své pětileté praxe jsem měla v průměru vždy více než 120 dospívajících ortodontických pacientů a získala jsem tak kromě znalostí ve své specializaci také mnoho poznatků o psychologii dospívajících. Společně s pacientem se snažím dosáhnout pozitivního výsledku tím, že si řekneme, jak ošetření prospívá jeho ústům a jak svým chováním může dosáhnout dokonalého chrupu. Ve 22 % případů se mi ve spolupráci s pacientem podařilo problém vyřešit dříve, než je průměr v oboru, a já doufám, že se mi tento úspěch podaří zopakovat na klinice DentoMedic.

Zkopírováno!

Prostřední (hlavní) část motivačního dopisu

Text hlavní části motivačního dopisu zubního lékaře by měl v něčem připomínat článek v lékařském časopise. Musíte používat terminologii, s níž byste se obraceli ke svým kolegům v ordinaci, a mluvit o situacích, které se mohou vyskytnout ve vaší budoucí pracovní pozici.

Vžijte se do situace vedoucího zubní ordinace a zvažte jeho hlavní otázky při přijímání nového zubaře. Bude schopen zvládat velké množství pacientů? Jaké má zkušenosti s ústní, čelistní a obličejovou chirurgií a jaký je profil pacientů, které obvykle ošetřuje? Když pracuje ve dvoučlenném týmu, jak nastavuje týmovou spolupráci? Jak by se jeho jednání v ordinaci líbilo pacientům? 

Uvedli jsme několik příkladů, ale pokud personalista z obsahu motivačního dopisu a životopisu nevyčte odpovědi na důležité otázky, které si klade, nebude mít jistotu, jestli pozvat na pohovor právě vás. Nemůžete pokrýt všechny možnosti, ale snažte se odhadnout, co všechno byste měli sdělit. Když pisatel nad svým textem přemýšlel, poznáte to.

Vzor hlavní části motivačního dopisu k úpravám podle potřeby

V současnosti jsem vedoucí zubní lékařkou s plnou odpovědností za všechny ortodontické postupy na klinice s průměrným ročním obratem 72 milionů korun. Aktivně se podílím na vedení a školení zubařů z řad čerstvých absolventů a rukama mi prošlo více než 15 zubařů, kteří si po absolvování praxe otevřeli vlastní ordinaci nebo nastoupili na vedoucí pozici na některé klinice.

Pracovala jsem v ordinaci, kde se často střídali mladí lékaři, a po odchodu tří kolegů v rychlém sledu vzrostl počet mých dospívajících ortodontických pacientů o 60 %. Školila jsem svou zubní asistentku ve složitějších zákrocích a moje přesčasy dosahovaly 14 hodin týdně, dokud za ni nepřišla náhrada. Naše ordinace dostala od vedení kliniky pochvalu za operativní řešení situace. Za svou práci v zubní protetice jsem na naší klinice získala několik ocenění a osobně jsem ošetřovala více než 1100 nejsložitějších případů.

Mám veškerá požadovaná osvědčení a znám specifika pacientů ve Vašem regionu. Jsem rodilá mluvčí ukrajinského jazyka a zjistila jsem, že ukrajinští pacienti (zejména děti) ke mně mají větší důvěru než k českým lékařům.

Zkopírováno!

Jak ukončit motivační dopis zubního lékaře (závěr a rozloučení)

Motivační dopis lze zakončit mnoha způsoby, u zubaře je však důležité, aby i v závěru jeho text ztělesňoval profesionalitu a kompetentnost. Buďte si jisti tím, co sdělujete, a nebojte se požádat o pozvání k pohovoru.

Motivační dopis představuje osobnější formu komunikace a můžete v něm zdůrazněním svých přátelských vztahů se spolupracovníky a pacienty navodit očekávání, že se u úvodního pohovoru zjeví přátelský a milý člověk. Podaří-li se vám svým textem v personalistovi vyvolat emoci, má to mnohem větší význam než pouhá střízlivá fakta týkající se vaší kariéry.

Vzor závěru motivačního dopisu k úpravám podle potřeby

Ráda bych navštívila Vaši kliniku a dozvěděla se více o tom, čím se zabýváte ve své práci a v jakých ohledech bych mohla být přínosem pro Váš tým.

S pozdravem

Halina Pokorná

Zkopírováno!
Napište motivační dopis během několika minut
Napište motivační dopis během několika minut
Upozorněte na sebe a získejte si rychleji práci s naší sbírkou bezplatných šablon motivačních dopisů, které jsou odborně navrženy tak, abyste dosáhli na perfektní pozice.
Napsat motivační dopis

Profesionálně navržené šablony zdarma

S více než 10 miliony životopisů a motivačních dopisů je Cvapp.cz vedoucí on-line editor kariéry, který zajistí, abyste skončili na straně přijatých uchazečů.
4.5 z 5
založeno na 423 recenzích o Trustpilot
Použít tuto šablonuStockholm cover_letter template
Stockholm
1.400.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuNew York cover_letter template
New York
430.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVienna cover_letter template
Vienna
110.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSydney cover_letter template
Sydney
150.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLondýn cover_letter template
Londýn
270.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuDublin cover_letter template
Dublin
240.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMoskva cover_letter template
Moskva
60.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuAmsterdam cover_letter template
Amsterdam
150.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMadrid cover_letter template
Madrid
140.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSantiago cover_letter template
Santiago
130.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSingapur cover_letter template
Singapur
50.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuOslo cover_letter template
Oslo
54.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKapské Město cover_letter template
Kapské Město
7.500 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuPaříž cover_letter template
Paříž
34.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBerlín cover_letter template
Berlín
90.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŽeneva cover_letter template
Ženeva
3.200 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVancouver cover_letter template
Vancouver
44.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuTokio cover_letter template
Tokio
60.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMilán cover_letter template
Milán
50.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLisabon cover_letter template
Lisabon
28.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBarcelona cover_letter template
Barcelona
28.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKodaň cover_letter template
Kodaň
22.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuChicago cover_letter template
Chicago
19.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuRio cover_letter template
Rio
28.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŘím cover_letter template
Řím
5.400 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBoston cover_letter template
Boston
17.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuToronto cover_letter template
Toronto
100.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení uživatelské zkušenosti a provádění analýz a marketingu. Používáním našich webových stránek souhlasíte se všemi soubory cookie v souladu s našimi podmínkami Zásady používání souborů cookie and Zásady ochrany osobních údajů.
Souhlasím s používáním cookies