1. Vzory životopisů
 2. Studentka
Autor Ivan ShovkopliasIvan Shovkoplias

Vzor životopisu Studentka

Příklad prověřeného životopisu, který vám získá vaši příští práci v roce 2024. Tento příklad životopisu Studentka můžete upravit a vytvořit si vlastní životopis za pár minut. Stačí vyplnit podrobnosti, nový životopis si pak stáhnout a začít rozesílat přihlášky ještě dnes!
4.5
Průměrné hodnocení
32 lidí už ho ohodnotilo
Vzor životopisu Studentka
Upravit tento životopis

Jak napsat životopis studenta

Tím, co obvykle odlišuje životopisy studentů nebo absolventů od většiny ostatních uchazečů, je nedostatek zkušeností. Přesto si můžete vypracovat silný profesní životopis, který udělá dojem na každého!

Životopis studenta vysoké školy by měl obecně obsahovat následující části: 

 • Záhlaví životopisu
 • Souhrn životopisu (někdy nazývaný profil či představení uchazeče)
 • Oddíl vzdělání
 • Dosavadní kariéra (nebo část věnovaná zkušenostem)
 • Oddíl věnovaný dovednostem

Záhlaví životopisu

Nikdy nepodceňujte význam výrazného záhlaví životopisu, které vás odliší od ostatních uchazečů. Atraktivně řešené záhlaví přitáhne pozornost k vašemu životopisu z toho správného důvodu. Nejenže přispívá k celkové přívětivosti dokumentu pro čtenáře, ale také z něj lze jednoznačně vyčíst, kdo jste a jak vás lze kontaktovat, abyste se mohli dostavit na pohovor.

Vzor souhrnu životopisu: energie a odhodlání

Vysokoškolský student nebo čerstvý absolvent se zřídkakdy může pochlubit bohatými pracovními zkušenostmi. Přesto může mít student vysoké školy životopis, který vykresluje obraz odhodlané, pozitivní a produktivní osobnosti. Tomuto účelu slouží váš souhrn. Je to váš osobní příběh. Může to být i vynikající příležitost k tomu, abyste se odlišili od stovek dalších uchazečů včetně vysokoškoláků s podobným vzděláním. 

Testy zaměřené na sledování očí ukázaly, že personalistům zabere přibližně šest nebo sedm sekund, než se rozhodnou, zda životopis odloží a přejdou k dalšímu. Proto je důležité, aby byl váš životopis kreativní, pozitivní a energický. 

Jak vypadá souhrn životopisu? Nejběžnější typ shrnutí je také typem, který doporučujeme jako výchozí pro všechny uchazeče o zaměstnání s určitým množstvím pracovních zkušeností. 

Zde je příklad souhrnu životopisu vysokoškolského studenta s praxí asistenta pedagoga, který si můžete přizpůsobit svým potřebám: 

Vzor souhrnu k úpravám podle potřeby

Pracovitá a motivovaná studentka vysoké školy s řadou praktických dovedností. Znalost různých platforem sociálních médií a kancelářských aplikací. Ochota přispět svými odbornými znalostmi k dynamickému prostředí kanceláře nebo mediální společnosti.

Zkopírováno!

Vzor vzdělání v životopise studenta vysoké školy: akademický profil

Rozdíly mezi životopisem vysokoškoláka a člověka, který již pracuje, jsou obvykle nejvíce patrné v oddíle týkajícím se vzdělání. Namísto oddílu věnovaného dosavadní kariéře, který má u pracujícího uchazeče přednost, jsou životní zkušenosti vysokoškoláka rozděleny do dvou oddílů: (obecné) zkušenosti a vzdělání. 

Akademické úspěchy a milníky uveďte pod vysokou školou a titulem stejně, jako by zkušený uchazeč o zaměstnání popsal pracovní úspěchy v části dosavadní kariéry. 

V popisech v oddíle věnovaném vzdělání používejte akční slova, která vyjadřují pohyb a energii. Vzhledem k tomu, že tyto položky nahrazují shrnutí typu „náplň práce a dosažené úspěchy“, je třeba použít stejný přístup, jaký při popisu svých pracovních zkušeností používají zkušenější odborníci.

Níže je uveden oddíl určený pro vzdělání ze vzorového životopisu studenta.

Vzor vzdělání k úpravám podle potřeby

Karlova Univerzita, Praha
říjen 2020 — Současnost

 • StudentkatřetíhoročníkuoboruFilmovástudia
 • Studijníprůměr1,4
 • Členkaakademickéhosenátu

 

Gymnázium, Praha
Září 2016 — Květen 2020

 • Maturitasvyznamenáním
Zkopírováno!

Vzor oddílu zkušeností v životopise: tajná výhoda

Mnoho vysokoškoláků a čerstvých absolventů na tento oddíl životopisu jednoduše rezignuje. Uchazeči o zaměstnání často nepovažují za smysluplné jej vytvářet, když dosud nemají žádnou praxi. Pro vás to však neplatí. 

Podívejme se, jakou vám tato část životopisu může poskytnout výhodu, protože odráží vaše životní zkušenosti a vaši energickou, produktivní osobnost. 

 • Zkušenosti ze stáží. Jedná se o jednu z nejúčinnějších náhražek „plnohodnotných“ pracovních zkušeností. Personalisté při zkoumání životopisů studentů nebo čerstvých absolventů věnují této oblasti zvláštní pozornost.
 • Letní brigády a krátkodobá zaměstnání. Zkušenosti servírky, prodavače nebo chůvy jsou z hlediska přenositelných dovedností důležitější, než si myslíte. Za všechny pozitivní vlastnosti získané tímto způsobem můžeme jmenovat zdvořilost, trpělivost, ukázněnost, spolehlivost, ochotu pracovat přesčas.
 • Sociální iniciativy a dobrovolnická práce. Tyto aktivity v životopise vysokoškoláka působí téměř vždy velmi pozitivně. Dobrovolnictví je projevem altruismu a týmového ducha.
 • Samostatné nebo komunitní projekty. Uveďte příklady své angažovanosti a spolupráce, které vycházejí z vašich osobních zájmů a schopností.

Vzor zkušeností v životopise studenta: tajná výhoda

Podle některých průzkumů je „ideální“ pracovní doba vysokoškoláků 10 až 15 hodin týdně. Tytéž průzkumy dokonce ukázaly, že pracujete-li méně nebo více, než je uvedená doba, snižuje to vaši šanci, že studium úspěšně dokončíte. Z tohoto trendu vyplývá, že konkurence v oblasti částečných úvazků vysokoškoláků roste. 

Následuje vzor životopisu vysokoškolského studenta s praxí asistenta pedagoga. 

Vzor dosavadní kariéry k úpravám podle potřeby

Obsluha v kavárně v Coffee Grinders, Praha
červen 2018 — červen 2020

 • Obsluhování zákazníků a pomoc s výběrem nabízených produktů.
 • Pomoc zákazníkům s mletím zrnkové kávy a ochutnáváním nových produktů.
 • Udržování čistoty a příjemného prostředí kavárny.
 • Přijímání hotovostních a bezhotovostních plateb.
 • Vedení evidence zásob.

 

Členka cateringového týmu v AT Film, Praha
Srpen 2020 — Květen 2021

 • Pomoc   zákazníkům s mletím zrnkové kávy a ochutnáváním nových produktů.
 • Asistence režie  – střih a výběr segmentů do vysílání.
 • Editace   filmových titulků.
 • Provádění   kontroly pravopisu a úprava příspěvků.
Zkopírováno!

Vzor dovedností v CV: vaše výbava pro zaměstnání

Podoba oddílu životopisu studenta vysoké školy určeného pro dovednosti by měla být určována pracovním místem, o které se ucházíte. I v takto nízkém věku mají uchazeči o zaměstnání často více relevantních dovedností a profesních kvalit, než si sami připouštějí. Vtip je v tom, že je ve svém životopise dokážete správně vybrat a popsat.

Krok č. 1: Vytvořte si základní seznam 

Základní seznam je dokument v libovolné formě, ať elektronické nebo psané, do něhož si zaznamenáváte všechny dovednosti a vlastnosti, na které si vzpomenete. Mějte jej po ruce, abyste do něj mohli nahlédnout, kdykoli se objeví nová pracovní příležitost. Snadno z něj můžete vybírat a podle potřeby upravovat jednotlivé položky pro každou další verzi životopisu, který sestavujete. 

Krok č. 2: Využijte svoje znalosti oboru

Tento krok do značné míry závisí na tom, jakou práci hledáte a jaký je váš cíl. U vysokoškolského studenta obvykle připadají v úvahu dvě možnosti. Jednou z nich je brigáda, abyste zaplatili účty a získali zkušenosti. Druhá možnost je perspektivnější – stáž nebo začátečnická pozice v zaměstnání souvisejícím s vaším studiem nebo zaměřením.

Krok č. 3: Analyzujte popis pracovní pozice 

Kdykoli najdete nabídku práce nebo pracovní příležitost, můžete životopis a oddíl věnovaný dovednostem této pozici přizpůsobit. O klíčových slovech jsme již hovořili a smyslem tohoto kroku je vyhovět jak personalistovi, tak ATS. Věnujte pozornost tomu, jaká terminologie je u dovedností použita v popisu pracovní pozice, a pokud je to možné, popište své dovednosti stejnými slovy. Ačkoli je to zdánlivě banální krok, může rozhodnout o tom, zda vás pozvou na pohovor nebo rovnou získáte práci, nebo vás stroj naopak vyřadí z okruhu uchazečů.

Podívejte se na vzor oddílu věnovaného dovednostem v životopise studenta.

Vzor oddílu určeného pro dovednosti k úpravám podle potřeby
 • Administrativní procesy a technologie
 • Motivovanost
 • Platformy sociálních médií
 • Vynikající komunikační dovednosti
Zkopírováno!
Napište životopis během 15 minut
Napište životopis během 15 minut
Použijte profesionální a vyzkoušené šablony životopisů, které splňují všechna „pravidla“, která zaměstnavatelé očekávají.
Napsat životopis

Originální šablony životopisů

Přesvědčte zaměstnavatele a náboráře jednou z našich 25+ elegantních, profesionálně navržených šablon životopisu.
4.5 z 5
založeno na 423 recenzích o Trustpilot
Použít tuto šablonuStockholm resume template
Stockholm
8.700.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuNew York resume template
New York
4.000.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVienna resume template
Vienna
2.200.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSydney resume template
Sydney
1.900.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLondýn resume template
Londýn
3.700.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuDublin resume template
Dublin
3.900.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMoskva resume template
Moskva
740.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuAmsterdam resume template
Amsterdam
1.700.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMadrid resume template
Madrid
1.500.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSantiago resume template
Santiago
1.300.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSingapur resume template
Singapur
720.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuOslo resume template
Oslo
580.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKapské Město resume template
Kapské Město
57.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuPaříž resume template
Paříž
550.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBerlín resume template
Berlín
1.500.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŽeneva resume template
Ženeva
34.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVancouver resume template
Vancouver
510.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuTokio resume template
Tokio
350.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMilán resume template
Milán
930.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLisabon resume template
Lisabon
230.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBarcelona resume template
Barcelona
490.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKodaň resume template
Kodaň
100.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuChicago resume template
Chicago
150.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuRio resume template
Rio
200.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŘím resume template
Řím
200.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBoston resume template
Boston
120.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuRirekisho resume template
Rirekisho
52.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuShokumukeirekisho resume template
Shokumukeirekisho
3.400 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuAthens resume template
Athens
110.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBrussels resume template
Brussels
70.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuPrague resume template
Prague
19.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŠanghaj resume template
Šanghaj
32.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuToronto resume template
Toronto
2.000.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení uživatelské zkušenosti a provádění analýz a marketingu. Používáním našich webových stránek souhlasíte se všemi soubory cookie v souladu s našimi podmínkami Zásady používání souborů cookie and Zásady ochrany osobních údajů.
Souhlasím s používáním cookies