1. Vzory životopisů
 2. Front-end developer
Autor Susan ShorSusan Shor

Vzor životopisu Front-end developer

Příklad prověřeného životopisu, který vám získá vaši příští práci v roce 2024. Tento příklad životopisu Front-end developer můžete upravit a vytvořit si vlastní životopis za pár minut. Stačí vyplnit podrobnosti, nový životopis si pak stáhnout a začít rozesílat přihlášky ještě dnes!
4.1
Průměrné hodnocení
29 lidí už ho ohodnotilo
Vzor životopisu Front-end developer
Upravit tento životopis

V úloze front-end developera jste zvyklí prezentovat svoji práci světu. Při hledání zaměstnání máte náskok, protože víte, jak dosáhnout vynikajícího uživatelského zážitku. Náš vzor životopisu front-end developera a průvodce jeho psaním nabízí nápady, jak tohle vše převést do výjimečného životopisu.

Skvělý životopis vždy spojuje uživatelskou přívětivost s přesvědčivými důvody, proč by vás měli zaměstnat. Obtížné může být nalézt správnou rovnováhu mezi zajímavou grafickou podobou a příliš výrazným řešením, které zastíní vaše sdělení. Kolik sebevědomí můžete předvést, aniž byste působili arogantně? Tady pomohou odborné nástroje a rady. Věnujete-li čas zjišťování, co může personalisty zaujmout, zúročí se vám to, neboť můžete čekat více pozitivních reakcí. Cílem je vždy dostat pozvání na pohovor. Bohaté zdroje služby Resume.io pro uchazeče o práci, jejichž součástí jsou i naše vzorové životopisy, mohou vašemu hledání dát potřebný impuls.

Tento průvodce životopisem a jeho protějškem, jímž je vzorový životopis front-end developera, nabízí informace o těchto tématech:

 • Co dělá front-end developer?
 • Pokyny k sestavení životopisu front-end developera plus tipy a triky
 • Nejvhodnější formát životopisu front-end developera
 • Rady týkající se oddílu souhrnu, dosavadní kariéry, vzdělání a dovedností
 • Nápady na vytvoření profesionálního vzhledu a další tipy týkající se grafické podoby

Co dělá front-end developer?

Front-end developeři programují všechny uživatelsky viditelné prvky webových stránek, webových aplikací a mobilních aplikací. Interpretují potřeby společností a jejích zákazníků a vytvářejí uživatelsky přívětivé interaktivní webové aplikace. Front-end developeři musí být zběhlí jak v programovacích jazycích, tak v práci s grafikou.

Běžné jazyky používané front-end developery jsou HTML, CSS a JavaScript. Tito vývojáři vytvářejí navigaci, rozvržení a tlačítka, které uživatelům umožňují snadný pohyb v aplikacích. Zajišťují správnou funkčnost uživatelských rozhraní.

Někteří front-end developeři se zaměřují na klientskou logiku webových aplikací s využitím JavaScriptu nebo TypeScriptu a frameworků jako React nebo Vue.

Trh práce a vyhlídky front-end developerů

Rozšíření programovacích kempů a dalších krátkodobých metod výuky vývoje softwaru zvýšilo počet front-end vývojářů na trhu práce, což by vás však nemělo odradit. Pokud disponujete potřebnými dovednostmi, bude pro vás práce dostatek.

Statistická analýza

Kolik vydělává front-end developer?

Podle statistik společnosti Jooble, která zprostředkovává nabídky pro uchazeče o zaměstnání, průměrná měsíční mzda front-end developera v říjnu 2023 činila 71 535,- Kč. S přibývajícími zkušenostmi se odměna samozřejmě zvyšuje.

Jak napsat životopis front-end developera

Slova, která jako front-end developer zvolíte ve svém životopise, mají váhu – zvláště proto, že jich je omezený počet. Než se však zaměříte na to, co chcete říct, musíte vědět také to, do jakého rámce své sdělení zasadit.

Váš životopis by měl obsahovat tyto standardní části:

 • Záhlaví životopisu
 • Souhrn životopisu (též profil nebo představení uchazeče)
 • Oddíl dosavadní kariéry
 • Oddíl dovedností v životopisu
 • Oddíl vzdělání
Tip od experta

Berte v potaz algoritmy

Front-end developer ví, že rámec je pouze začátek. I když se může zdát, že proměnit standardní text na jedinečný výstup bude obtížné, opak je pravdou. Personalista dokáže generický životopis odhalit velmi rychle. To znamená, že každou žádost o zaměstnání bude nutné pojímat individuálně – váš životopis front-end developera musí přímo oslovovat každého jednotlivého zaměstnavatele, u něhož usilujete o pracovní pozici.

Algoritmy vládnou online světu a žádosti o zaměstnání v tomto ohledu nejsou výjimkou. Automatizovaný systém pro výběr uchazečů, který bude analyzovat vaši žádost o zaměstnání, bude životopisy skenovat a třídit částečně podle klíčových slov a frází spojených s nabídkou dané pracovní pozice. Zvyšte své šance tím, že použijete přesné znění těchto klíčových slov a dovedností, o kterých víte, že je potenciální zaměstnavatel hledá. Tento postup má ještě jednu výhodu: personalistovi tím ukazujete, že rozumíte své práci a tomu, co obnáší.

Výběr nejvhodnějšího formátu životopisu front-end developera

Jaký je rozdíl mezi rámcem vašeho životopisu front-end developera a jeho formátem? Rámec jsou komponenty a struktura je způsob, jakým je prezentujete. Většina životopisů je uspořádána chronologicky. Důvodem je skutečnost, že personalisty nejvíce zajímá, co jste dělali v poslední době. 

Ve většině případů doporučujeme toto uspořádání, vy však můžete být výjimkou. Musíte se rozhodnout, jestli do tohoto formátu životopisu dokážete vměstnat veškeré své technické dovednosti. Pokud tomu tak není, můžete zvážit vytvoření funkčního životopisu, který rozšiřuje oddíl dovedností na úkor dosavadní kariéry. Začínající vývojář může zvážit i hybridní formát.

Nyní se podívejme na obsah životopisu front-end developera.

Vzor souhrnu

I když obsahuje slovo „souhrn“, je tento oddíl vašeho životopisu front-end developera spíše profesionální profil. Máte zde přibližně 100 slov na to, abyste zdůraznili své zkušenosti, největší kariérní úspěchy a případně i vlastní přístup k programování.

Je to jediná část životopisu, kterou píšete v celých větách, avšak nesmíte při tom plýtvat slovy. Níže uvádíme odkazy na vzory životopisů k úpravě podle potřeby, z nichž můžete odvodit množství informací, které lze v této části uvést:

Dobré: Lepší:
Mám více než 10 let zkušeností s JavaScriptem.  Během více než 10 let zkušeností s JavaScriptem jsem zdokonalil desítky aplikací.
Moje zásada v programování zní, že méně řádků dělá lepší kód. Zjednodušením programu vznikají účinnější aplikace.

Chcete-li ukázat, že opravdu stojíte právě o tuto práci, zvažte možnost doplnit větu týkající se toho, proč chcete pracovat v dané společnosti a jak jí budete užiteční.

Chcete-li další inspiraci, klikněte na další vzory životopisů v naší kategorii IT včetně vzoru životopisu webového vývojáře, vývojáře softwaru, programátora, softwarového inženýra a full stack developera.

Vzor souhrnu životopisu k úpravám podle potřeby

Velmi zkušený front-end developer orientovaný na uživatele spolupracující s UX a návrhářskými týmy při plánování technického psaní a provádění funkčních specifikací pro webové stránky a aplikace. Zkušenosti s vytvářením multiplatformových webových stránek pomocí responzivního web designu/RWD.

Zkopírováno!

Vzor dosavadní kariéry

Stejně jako je souhrn víc než jen nástin vaší kariéry, oddíl dosavadní kariéry v životopise front-end developera není pouhý seznam činností, které jste dosud vykonávali. Je třeba předvést, že jste se v práci učili a rostli a můžete se vykázat dosaženými úspěchy, které stojí za připomenutí. 

Elegantní kód si vystačí s méně řádky a v elegantním životopisu má každé slovo svoji váhu. Začněte každý bod silným dějovým slovem, po němž budou následovat výsledky vaší činnosti. Oddíl tvoří odrážky, z nichž každá zdůrazňuje kariérní úspěch svědčící o dovednostech, jež využijete k tomu, abyste naplňovali cíle svého nového zaměstnavatele. 

Tip od experta

Životopis pro první zaměstnání

Každý má své první zaměstnání – nebo první zaměstnání v nové kariéře. V obou případech se zaměřte na přenositelné dovednosti, které můžete prokázat dobrovolnickou prací, akademickými projekty nebo prací v předchozí kariéře.

Vyzdvihněte oddíly dovedností a vzdělání a minimalizujte dosavadní kariéru. Svoji situaci vysvětlete v souhrnu. Více vám napoví následující vzorový životopis uchazeče o zaměstnání, který chce změnit kariéru, nebo naše detailní návody pro psaní životopisu uchazečem bez zkušeností.

Vzor oddílu životopisu věnovaného dosavadní kariéře

Senior Front End Developer, IXF Zlín
Srpen 2015 - dosud

 • Navrhování, vývoj, testování a nasazování navržených funkcí v požadovaných termínech.
 • Soustavné úsilí o sladění realizovaných návrhů s požadavky na uživatelskou zkušenost.
 • Snaha dosáhnout rovnováhy mezi funkčním a estetickým návrhem.
 • Zachování konzistentnosti značky během celého procesu návrhu.
 • Použití osvědčených technických postupů.
 • Snaha řešit složité problémy s využitím moderních procesů vývoje webových aplikací a standardních metodik.
 • Vytváření wireframů pro ilustraci pokročilých řešení aplikací.

 

Front End Developer, Software Design Group Zlín
Říjen 2012 — červenec 2015

 • Významný podíl na činnosti týmu zabývajícího se optimalizací webů.
 • Spolupráce s týmy na řešení problémů a identifikaci a zavádění opatření pro zvýšení efektivity.
 • Spolupráce s produktovými manažery při navrhování nejpokročilejších funkcí.
 • Práce na vytváření nástrojů zlepšujících interakci uživatelů v libovolném prohlížeči.
 • Opatření k tomu, aby implementovaná technologie podporovala efektivitu, rychlost a bezproblémovou funkčnost.
 • Průběžné testování použitelnosti webu a souběžné řešení veškerých zjištěných chyb.
Zkopírováno!

Vzor dovedností v životopise

Skvělý životopis front-end developera využije oddíl dovedností k tomu, aby personalistu upozornil na dovednosti nezbytné pro danou pozici. Typický oddíl dovedností obsahuje 4 až 7 atributů pečlivě zacílených na pozici, o kterou se ucházíte.

Pokud zvolíte funkční formát, můžete tento oddíl rozšířit tak, aby obsahoval všechny vaše technické znalosti odpovídající požadavkům na danou pozici. Protože je vaše práce založená na dovednostech, můžete zvážit uvedení nejen dovedností, ale také úrovně odbornosti. Zde je tip týkající se ATS: napište celý název pozice a za ní v závorce uveďte zkratku, abyste měli jistotu, že algoritmus vaše dovednosti rozpozná a ocení.

Vzor oddílu dovedností v životopise k úpravám podle potřeby
 • Znalost problematiky uživatelského rozhraní
 • Dobrá praxe v SEO
 • JavaScript
 • Frameworky CSS a JS
 • Preprocesory CSS
 • Angulární JS
 • Komplexní řešení problémů
Zkopírováno!

Vzor vzdělání v životopise front-end developera

V tomto oboru budete nejspíš potřebovat minimálně bakalářský titul v oboru informatiky, který nahradí leda výjimečné portfolio. Oddíl vzdělání životopisu front-end developera je místo, kde vyjmenujete všechny své akademické úspěchy. Měli byste také zahrnout veškeré certifikáty v oboru IT, které jste dosud získali.

Máte-li magisterský nebo vyšší titul, není potřeba zde uvádět střední školu. Studijní výsledky uvádějte pouze v případě, že jsou nadprůměrné.

Tip od experta

Udržujte se ve formě

Programy, frameworky a jazyky se v prostředí IT rychle vyvíjejí, je proto nutné využívat příležitosti k profesnímu rozvoji a udržovat si odborné znalosti.

Následuje 10 dovedností, jimiž podle společnosti Geeks for Geeks musí dnešní front-end developer rozhodně disponovat:

 1. HTML, CSS a Javascript
 2. Front-end frameworky jako React, Angular a Vue.js
 3. Responsivita
 4. Systémy pro správu verzí
 5. CSS preprocesory
 6. Rozhraní příkazového řádku
 7. Testování a ladění
 8. Optimalizace výkonu webu
 9. Manipulace s DOM
 10. RESTful API
Vzor vzdělání v životopise front-end developera

Bakalářské a magisterské studium informatiky, Univerzita Tomáše Bati Zlín
Září 2007 - květen 2012

Zkopírováno!

Rozvržení a grafická podoba životopisu

Zde se vám budou hodit vaše znalosti týkající se uživatelské přívětivosti. Hlavním cílem grafického řešení vašeho životopisu je upoutat pozornost personalistů a dosáhnout toho, že bude celý dokument vizuálně konzistentní.

Mějte na paměti, že váš životopis musí působit profesionálním dojmem, vyhýbejte se proto příliš výraznému nebo barevnému řešení, které by odvádělo pozornost od obsahu (toto všechno je samozřejmě každodenní součást vaší práce).

Při vytváření životopisu mějte na paměti tyto specifické tipy:

 • Názvy oddílů by měly být jednoduché, aby personalisté snadno našli, co hledají
 • Pokud se rozhodnete trochu oživit záhlaví, dbejte při tom, aby vynikly vaše jméno, e-mail, kontaktní telefon a pracovní pozice
 • Mějte na paměti, že nejlepší druhy písma vhodné pro web se mohou lišit od těch, které volíme pro tisk
 • Použijte nástroj pro tvorbu životopisu, jako je ten náš, a propojte životopis se svým portfoliem.

Co si zapamatovat o životopisu front-end developera

 1. O front-end developery se zkušenostmi a aktuálními dovednostmi je ve světě informačních technologií zájem.
 2. Vaše znalosti spojené s vytvářením vynikající uživatelské zkušenosti vám pomohou sestavit vynikající životopis.
 3. Funkční formát životopisu vám může vyhovovat, pokud ovládáte řadu softwarových jazyků a disponujete mnoha dalšími technickými znalostmi.
 4. Pokud jste po náročném pracovním dni unaveni programováním, využijte výhod našich odborně navržených šablon životopisu, které vám dají ten správný impuls.
Napište životopis během 15 minut
Napište životopis během 15 minut
Použijte profesionální a vyzkoušené šablony životopisů, které splňují všechna „pravidla“, která zaměstnavatelé očekávají.
Napsat životopis

Originální šablony životopisů

Přesvědčte zaměstnavatele a náboráře jednou z našich 25+ elegantních, profesionálně navržených šablon životopisu.
4.5 z 5
založeno na 423 recenzích o Trustpilot
Použít tuto šablonuStockholm resume template
Stockholm
8.700.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuNew York resume template
New York
4.000.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVienna resume template
Vienna
2.200.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSydney resume template
Sydney
1.900.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLondýn resume template
Londýn
3.700.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuDublin resume template
Dublin
3.900.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMoskva resume template
Moskva
740.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuAmsterdam resume template
Amsterdam
1.700.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMadrid resume template
Madrid
1.500.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSantiago resume template
Santiago
1.300.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSingapur resume template
Singapur
720.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuOslo resume template
Oslo
580.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKapské Město resume template
Kapské Město
57.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuPaříž resume template
Paříž
550.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBerlín resume template
Berlín
1.500.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŽeneva resume template
Ženeva
34.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVancouver resume template
Vancouver
510.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuTokio resume template
Tokio
350.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMilán resume template
Milán
930.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLisabon resume template
Lisabon
230.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBarcelona resume template
Barcelona
490.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKodaň resume template
Kodaň
100.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuChicago resume template
Chicago
150.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuRio resume template
Rio
200.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŘím resume template
Řím
200.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBoston resume template
Boston
120.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuRirekisho resume template
Rirekisho
52.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuShokumukeirekisho resume template
Shokumukeirekisho
3.400 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuAthens resume template
Athens
110.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBrussels resume template
Brussels
70.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuPrague resume template
Prague
19.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŠanghaj resume template
Šanghaj
32.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuToronto resume template
Toronto
2.000.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení uživatelské zkušenosti a provádění analýz a marketingu. Používáním našich webových stránek souhlasíte se všemi soubory cookie v souladu s našimi podmínkami Zásady používání souborů cookie and Zásady ochrany osobních údajů.
Souhlasím s používáním cookies