1. Vzory životopisů
 2. Barmanka
Autor Susan ShorSusan Shor

Vzor životopisu Barmanka

Příklad prověřeného životopisu, který vám získá vaši příští práci v roce 2024. Tento příklad životopisu Barmanka můžete upravit a vytvořit si vlastní životopis za pár minut. Stačí vyplnit podrobnosti, nový životopis si pak stáhnout a začít rozesílat přihlášky ještě dnes!
4.3
Průměrné hodnocení
77 lidí už ho ohodnotilo
Vzor životopisu Barmanka
Upravit tento životopis

Jako barman jste profesionál s tvůrčím talentem a bezkonkurenčními dovednostmi v oblasti služeb zákazníkům. Nyní je čas, abyste to dali najevo ve svém životopise.

Práce barmana může být zábavná a obohacující, ale abyste získali to správné místo, musíte nejprve zapůsobit na zaměstnavatele stejně, jako umíte zapůsobit míchanými drinky na své zákazníky. Vytvořit profesionální životopis vyžaduje úplně jiné myšlení než koktejl, proto si nechte poradit od nás! 

Naše vzory životopisů a průvodce psaním jsou spolehlivým zdrojem pro profesionály ve všech oborech a fázích kariéry.

Jak napsat životopis barmana

Prvním krokem při psaní životopisu barmana je pořadí ingrediencí. Váš životopis by měl obsahovat následující prvky:

 • Záhlaví
 • Shrnutí čili profil
 • Profesní zkušenosti neboli předchozí zaměstnání
 • Dovednosti
 • Vzdělání

Stejně jako si povídáte se zákazníky, abyste v baru navodili příjemnou atmosféru a dobře prodali své drinky, slouží i váš životopis jako jedinečná prezentace. Chcete-li vytvořit kvalitní životopis, zjistěte si co nejvíce informací o baru nebo restauraci, do které se hlásíte. Když porozumíte potřebám podniku, můžete předvést, že jste pro danou práci vhodnou osobou. Chcete-li to udělat efektivně, držte se tohoto vzorce: 

 • Vyzdvihněte úspěchy, nejen povinnosti. Každý má obecnou představu o tom, co barman dělá, ale vy jste něco extra. Mějte to na paměti v každé části životopisu.
 • Přizpůsobte svůj životopis jednotlivým pracovním nabídkám. To znamená, že styl a tón bude odpovídat stylu a tónu daného podniku stejně, jako přizpůsobujete komunikaci různým zákazníkům.
 • Použijte šablonu životopisu, která je poutavá, ale přesto profesionální.
 • Optimalizujte svůj životopis pomocí správných klíčových slov, aby ten, kdo ho čte – ať už člověk, nebo systém – hned pochopil, co přinášíte.

Výběr správného formátu životopisu barmana

Jste barman na plný úvazek? Pracujete několik nocí v týdnu, abyste si přivydělali? Mysleli jste si, že to bude zábavná práce na důchod? Odpovědi na tyto otázky vám pomohou určit nejlepší formát životopisu.

Obvykle doporučujeme obrácené chronologické řazení, protože usnadňuje život personalistům, kteří chtějí vědět, co jste v poslední době dělali. Pokud vaše pracovní historie nesleduje přímou cestu nebo se teprve začínáte otáčet k barmanství, můžete zvážit funkční životopis nebo hybridní styl, ve kterém se zaměříte více na své dovednosti a vlastnosti než na zkušenosti.

Věnujte čas prohlídce různých šablon životopisů v našem editoru a vyberte si formát, který vám vyhovuje nejlépe.

Uveďte své kontaktní informace

Barmani mají rádi stálé hosty, ale prvním krokem k navázání kontaktu je seznámení. Záhlaví vašeho životopisu je v podstatě představení na papíře: je to místo, kde potenciálním zaměstnavatelům sdělujete své jméno a kontaktní údaje.

Nejdůležitější je, aby údaje byly snadno přístupné a čitelné.

Můžete vynechat datum narození (váš věk stejně půjde odhadnout z oddílu vzdělání či předchozí zaměstnání) a osobní údaje, jako je rodinný stav či počet dětí, si nechte až k ústnímu pohovoru.

Kontaktní informace uvádějte v tomto pořadí:

 • Jméno a příjmení
 • Profese
 • Profesionální e-mailová adresa v jednoduchém formátu, např. jmeno.prijmeni@seznam.cz
 • Telefonní číslo
 • Lokalita (obec, případně okres)
Dělat
Nedělat
 • Monča Máchová
 • 42 let
 • vdaná, 2 děti
 • little-mojito@email.cz

Použijte profil

Osobnost hraje v barmanství velkou roli. Hosté chtějí znát svého barmana. Chtějí chodit do podniku, kde je oslovují jménem! V této části životopisu máte možnost ukázat svou osobnost a styl za barem. Na malém prostoru, který máte k dispozici, chcete říct co nejvíc.

Máte asi 3-4 řádky na to, abyste ukázali, jaký styl upřednostňujete, shrnuli svou kariéru a představili se jako vhodní uchazeči. Nasaďte profesionální tón, ale nepodceňujte své schopnosti a dovednosti.

Další inspiraci pro své shrnutí najdete v příbuzných vzorech životopisů z pohostinství, jako je barista nebo číšník/servírka.

Podívejte se na profil z našeho přizpůsobitelného vzoru životopisu barmana:

Přizpůsobitelný vzor profilu životopisu na vstupní úrovni praxe

„Pracovitý a zdatný absolvent střední hotelové školy s praxí v hotelu Marriott. Mám velký zájem v oboru dále růst a rozvíjet se. Své vlohy a zodpovědný přístup jsem osvědčil nejen na školní praxi, z níž mám výtečné reference, ale i v soutěži Junior coctailcompetition CBA Plzeňský šejkr, kde jsem se umístil na 2. místě.“

Zkopírováno!
Přizpůsobitelný vzor profilu životopisu na střední úrovni praxe

„Zkušený barman s výjimečnými dovednostmi v oblasti služeb zákazníkům a motivovaným přístupem. Ovládám přípravu široké škály míchaných nápojů a vždy obsluhuji s úsměvem. Jsem zvyklý udržovat čistotu a pořádek v prostoru baru a poskytovat zákazníkům vřelé a příjemné prostředí.“

Zkopírováno!
Přizpůsobitelný vzor profilu životopisu na vyšší úrovni praxe

Zkušená barmanka s praxí ve čtyřhvězdičkových hotelech v Rakousku a Německu. Ráda vytvářím výjimečné koktejly a poskytuji špičkové služby. Perfektní servis a dohled nad chodem celého baru jsou pro mě samozřejmostí. Mým motem je, že správný barman by měl hýčkat hosty, předčit jejich očekávání a proměnit návštěvu podniku v jedinečný zážitek.

Zkopírováno!

Zmiňte své profesní zkušenosti barmana

V části životopisu barmana věnované dosavadní kariéře můžete uvést příklady všech úkolů, které jste zastávali, ale nebude se jednat o pouhé odrážky s popisem pracovních pozic. Měli byste potenciálnímu zaměstnavateli ukázat, čím se odlišujete od ostatních barmanů a čeho jste již dosáhli.

Skvělý životopis barmana vyzdvihuje schopnost uchazeče poskytovat prvotřídní služby zákazníkům a praxi v podávání nápojů. Ideální kandidát má zkušenosti s prací v gastronomickém prostředí a zaměřuje se na spokojenost hostů. Váš životopis by měl ukázat vaši snahu o spokojenost zákazníků a schopnost řešit problémy, když je to nutné.

Můžete uvést například:

 • Spravoval jsem barové zásoby a podle potřeby zadával objednávky.
 • Komunikoval jsem s dodavateli a navazoval s nimi pevné pracovní vztahy.
 • S obtížnými a nevhodnými zákazníky jsem vždy zacházel s grácií a profesionalitou.
Přizpůsobitelný vzor profesních zkušeností:

Barmanka v Valentin Alpin Hotel, Sölden, Rakousko 
Leden 2020 — Únor 2024

 • S hosty  hotelového baru jsem jednala vždy přátelsky a vstřícně.
 • Pomáhala jsem dosahovat kontinuálního ročního růstu prodeje nápojů.
 • Poskytovala jsem hostům rady ohledně vhodných drinků.
 • Držela jsem krok s novými populárními trendy mixologie.
 • Udržovala jsem čistotu a pořádek na baru.

 

Barmanka v Courtyard Oberpfaffenhofen, Mnichov, Německo 
Červen 2015 — Prosinec 2019

 • Pracovala jsem jako pohotová a pohodová barmanka v jedné z nejlepších restaurací ve městě.
 • Udržovala jsem si aktuální znalosti o nabídce nápojů a technikách míchání.
 • Vedla jsem přátelské rozhovory s hosty a co nejlépe odpovídala na jejich dotazy a připomínky.
 • Spolupracovala jsem s ostatními zaměstnanci restaurace s cílem zajistit vynikající servis.
Zkopírováno!

Jak napsat životopis barmana bez praxe

Pokud bude barman vaše první zaměstnání, oddíl předchozích zaměstnání vynechte. Místo toho zdůrazněte ochotu učit se novým věcem, flexibilitu a přizpůsobivost. To, že jste učenliví, pružní a tvární bude pro zaměstnavatele výhodou. Zaměřte se na své vzdělání v oblasti prodeje nebo marketingu a uveďte všechny kurzy, semináře nebo školení, které jste absolvovali.

Zdůrazněte své přenositelné dovednosti jako pozitivní myšlení a pracovitost, ale především nadšení a ochotu učit se od starších kolegů.

Praktické zkušenosti můžete prokázat z brigád, školní praxe nebo školních soutěží.

Možná nebude špatné přidat oddíl Koníčky. Pokud je vaší zálibou například cestování, prozrazuje o vás, že jste zvídaví a rádi poznáváte nové chutě.

Přidejte relevantní dovednosti, které z vás dělají špičkového barmana

V oddíle určeném dovednostem uvádíte pečlivě promyšlený výběr svých nejlepších schopností a vlastností.

Návštěvníci si s barmany často rádi povídají, takže vaše komunikační dovednosti – zejména schopnost naslouchat při provádění mixážních kouzel – jsou klíčové. Komunikační dovednosti jsou považovány za měkké dovednosti, podobně jako dovednosti v oblasti zákaznického servisu nebo organizační zdatnost. 

Měli byste také zahrnout tvrdé dovednosti, které lze prokázat a změřit. Mezi tvrdé dovednosti barmana může například patřit používání specifického vybavení, pokladních systémů nebo metodik.

Vytvořte si „základní seznam“ všech požadavků na danou pracovní pozici. Pak je rozdělte na tvrdé, tedy schopnosti, které jste si osvojili během let praxe, a měkké, tedy ty, které jsou nezbytné v mnoha různých povoláních a dělají z vás dobrého zaměstnance. Například dobře spolupracujete s ostatními členy týmu, jste odolní proti stresu nebo organizovaní.

Mezi tvrdými dovednostmi budou jistě:

 • příprava nápojů, drinků a koktejlů
 • obeznámenost s hygienickými a bezpečnostními předpisy
 • objednávání a správa zásob

V měkkých dovednostech můžete zmínit:

 • příjemné vystupování
 • schopnost zachovat chladnou hlavu
 • špičkový zákaznický servis

Uveďte vzdělání a relevantní kurzy v oblasti pohostinství

Jako barman budete patrně absolventem oboru kuchař – číšník na středním odborném učilišti nebo máte dokonce maturitu na hotelové škole. Dále jste možná absolvovali specializační barmanské kurzy. Ale nejvíce za vás bude hovořit praxe. Pokud jste ji získali na stáži nebo pracovním pobytu v zahraničí, je to další plus, které zde určitě zmiňte.

Vzpomeňte si na všechna školení, která jste kdy absolvovali, a nemusí jít jen o techniky míchání nápojů. Pracujete s lidmi, takže sem zahrňte cokoli z oboru psychologie i marketingu.

 Přizpůsobitelný vzor vzdělání:

maturita, Hotelová škola, Klánovice 
Září 2006 — Červen 2010 

 • Obor: gastrononie
Zkopírováno!

Zvolte správné rozvržení a design životopisu barmana

Barmanská práce je zaměřená na lidi a kreativitu, proto je třeba, aby tyto vlastnosti odrážel i váš životopis barmana. Pro začátek použijte naše osvědčené šablony kreativních životopisů (pro luxusnější a serióznější bary, restaurace nebo hotely se podívejte do naší kategorie profesionální). Zaměřte se na to, abyste poskytli co nejlepší zážitek.

Vzor životopisu barmana 

Plné znění přizpůsobitelného vzoru životopisu

Profil

Zkušená barmanka s praxí ve čtyřhvězdičkových hotelech v Rakousku a Německu. Ráda vytvářím výjimečné koktejly a poskytuji špičkové služby. Perfektní servis a dohled nad chodem celého baru jsou pro mě samozřejmostí. Mým motem je, že správný barman by měl hýčkat hosty, předčit jejich očekávání a proměnit návštěvu podniku v jedinečný zážitek.

 

Předchozí zaměstnání

Barmanka v Valentin Alpin Hotel, Sölden, Rakousko 
Leden 2020 — Únor 2024

 • S hosty  hotelového baru jsem jednala vždy přátelsky a vstřícně.
 • Pomáhala jsem dosahovat kontinuálního ročního růstu prodeje nápojů.
 • Poskytovala jsem hostům rady ohledně vhodných drinků.
 • Držela jsem krok s novými populárními trendy mixologie.
 • Udržovala jsem čistotu a pořádek na baru.

 

Barmanka v Courtyard Oberpfaffenhofen, Mnichov, Německo 
Červen 2015 — Prosinec 2019

 • Pracovala jsem jako pohotová a pohodová barmanka v jedné z nejlepších restaurací ve městě.
 • Udržovala jsem si aktuální znalosti o nabídce nápojů a technikách míchání.
 • Vedla jsem přátelské rozhovory s hosty a co nejlépe odpovídala na jejich dotazy a připomínky.
 • Spolupracovala jsem s ostatními zaměstnanci restaurace s cílem zajistit vynikající servis.

 

Dovednosti

 • Míchání drinků
 • Příprava koktejlů
 • Dodržování kvality poskytovaných služeb v baru
 • Kreativita
 • Flexibilita
 • Komunikační schopnosti
 • Příjemné vystupování

 

Vzdělání

maturita, Hotelová škola, Klánovice 
Září 2006 — Červen 2010 

 • Obor: gastrononie
Zkopírováno!
 • Budete pracovat s lidmi, proto je přívětivé vystupování na prvním místě.
 • Očekává se, že budete komunikativní, ale také kreativní v řešení nepříjemných situací.
 • Soustředění na zákaznický servis by mělo vyplývat již z tónu vašeho životopisu.

Podívejte se na náš přizpůsobitelný vzor životopisu barmana, kde najdete další nápady na vytvoření skvělého životopisu.

Napište životopis během 15 minut
Napište životopis během 15 minut
Použijte profesionální a vyzkoušené šablony životopisů, které splňují všechna „pravidla“, která zaměstnavatelé očekávají.
Napsat životopis

Originální šablony životopisů

Přesvědčte zaměstnavatele a náboráře jednou z našich 25+ elegantních, profesionálně navržených šablon životopisu.
4.5 z 5
založeno na 429 recenzích o Trustpilot
Použít tuto šablonuStockholm resume template
Stockholm
8.800.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuNew York resume template
New York
4.100.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVienna resume template
Vienna
2.200.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSydney resume template
Sydney
1.900.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLondýn resume template
Londýn
3.800.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuDublin resume template
Dublin
4.000.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMoskva resume template
Moskva
740.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuAmsterdam resume template
Amsterdam
1.800.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMadrid resume template
Madrid
1.500.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSantiago resume template
Santiago
1.300.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSingapur resume template
Singapur
730.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuOslo resume template
Oslo
590.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKapské Město resume template
Kapské Město
59.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuPaříž resume template
Paříž
560.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBerlín resume template
Berlín
1.500.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŽeneva resume template
Ženeva
34.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVancouver resume template
Vancouver
520.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuTokio resume template
Tokio
360.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMilán resume template
Milán
940.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLisabon resume template
Lisabon
230.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBarcelona resume template
Barcelona
490.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKodaň resume template
Kodaň
100.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuChicago resume template
Chicago
150.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuRio resume template
Rio
210.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŘím resume template
Řím
200.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBoston resume template
Boston
120.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuRirekisho resume template
Rirekisho
55.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuShokumukeirekisho resume template
Shokumukeirekisho
3.700 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuAthens resume template
Athens
130.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBrussels resume template
Brussels
76.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuPrague resume template
Prague
23.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŠanghaj resume template
Šanghaj
41.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuToronto resume template
Toronto
2.000.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení uživatelské zkušenosti a provádění analýz a marketingu. Používáním našich webových stránek souhlasíte se všemi soubory cookie v souladu s našimi podmínkami Zásady používání souborů cookie and Zásady ochrany osobních údajů.
Souhlasím s používáním cookies