1. Vzory životopisů
 2. Delegát cestovní kanceláře
Autor Susan ShorSusan Shor

Vzor životopisu Delegát cestovní kanceláře

Příklad prověřeného životopisu, který vám získá vaši příští práci v roce 2024. Tento příklad životopisu Delegát cestovní kanceláře můžete upravit a vytvořit si vlastní životopis za pár minut. Stačí vyplnit podrobnosti, nový životopis si pak stáhnout a začít rozesílat přihlášky ještě dnes!
4.1
Průměrné hodnocení
20 lidí už ho ohodnotilo
Vzor životopisu Delegát cestovní kanceláře
Upravit tento životopis

Delegát cestovní kanceláře? To je zajímavá práce! Pomáháte v ní šťastným dovolenkářům objevovat zajímavá místa doma i ve světě. Není divu, že v tomto oboru chcete pracovat. Je tedy čas si najít další skvělou pracovní pozici a destinaci. Vaším úkolem je lidi zabavit a poskytnout jim skvělý zákaznický servis. Váš pětihvězdičkový životopis průvodce ilustruje obě tyto kvality a navíc dokazuje, jak dobře znáte cílový region.

Jak dát v jednostránkovém dokumentu vyniknout tak různorodým dovednostem?

Buďte napřed se službou Resume.io. Nabízíme průvodce tvorbou životopisu a vzory životopisů pro více než 300 povolání a snadno použitelný nástroj pro tvorbu životopisu, který vám usnadní vytvoření žádosti o zaměstnání. Pomůžeme vám představit váš styl a zkušenosti způsobem, který zaměstnavatele zaujme a zajistí vám pozvání na pohovor.

Tento průvodce tvorbou životopisu doprovázený odpovídajícím vzorem životopisu delegáta cestovní kanceláře zahrnuje následující témata:

 • Co dělá průvodce?
 • Tipy a triky pro psaní životopisu delegáta cestovní kanceláře
 • Nejvhodnější formát životopisu průvodce
 • Doporučení pro jednotlivé části životopisu (souhrn, dosavadní kariéra, vzdělání, dovednosti)
 • Profesionální rozvržení a grafická podoba životopisu

Co dělá delegát cestovní kanceláře?

Průvodci disponují znalostmi zajímavých lokalit a snaží se, abyste si jejich poznávání maximálně užili. Mohou pracovat v jedné turistické lokalitě nebo cestovat s turistickou skupinou po celém regionu nebo zemi. Jejich práce může zahrnovat jednodenní výlety nebo delší cesty podle toho, kde pracují nebo jakým klientům jsou k dispozici.

Delegáti pomáhají klientům s cestováním a prohlídkami neznámých míst. Využívají své znalosti destinace k plánování výletů a poznávání zajímavých lokalit. Obvykle jsou k dispozici klientům, kteří dané místo navštěvují poprvé; poskytují jim tedy informace a pomáhají se vším, co obnáší cesta do cíle a pobyt v něm. Mohou doporučit restaurace nebo další zajímavá místa a pomoci v případě problémů s hotelovým pokojem nebo jinou službou.

Někteří průvodci pracují sami na sebe, jiné zaměstnávají větší cestovní kanceláře. Mohou se specializovat na jednu destinaci nebo cestovat do mnoha míst. Jejich úkolem je prozkoumat destinace před cestou, aby klientům poskytli veškeré informace a učinili z jejich návštěvy skutečný zážitek. Průvodci využívají své vynikající komunikační dovednosti k plánování zábavných a poučných výletů pro své klienty.

Jak napsat životopis delegáta

Vaše profese sice vyžaduje kreativitu, struktura životopisu delegáta cestovní kanceláře však není to pravé místo, kde byste ji měli stavět na odiv. Držte se standardu a vytvořte životopis, který bude mít následující části:

 • Záhlaví životopisu
 • Souhrn životopisu (též profil nebo představení uchazeče)
 • Oddíl dosavadní kariéry
 • Oddíl dovedností
 • Oddíl vzdělání

Výběr nejvhodnějšího formátu životopisu delegáta cestovní kanceláře

Životopisy se obvykle drží formátu spočívajícího v obráceném chronologickém pořadí. To znamená, že uvedete svoji nejnovější pozici a budete pokračovat směrem zpět do minulosti. Tento formát, který nejvíce vyzdvihuje oddíl dosavadní kariéry, představuje správné řešení, pokud vaši profesní dráhu nedoprovázejí zvláštní okolnosti. Jako delegátka nebo delegát cestovní kanceláře jste mohli vykonávat v oblasti cestovním ruchu různé role; možná usilujete o hereckou či jinou uměleckou profesi a chcete se v úloze průvodce zdokonalit v přesvědčivém vystupování.

V takových případech nebo v případě, že jste změnili kariéru, teprve s kariérou začínáte nebo jste naopak zkušený odborník, můžete zvážit další formáty životopisu, které doporučujeme jako chronologické alternativy nebo hybridy. Nedoporučujeme funkční styl životopisu, protože je obvykle vyhrazen pro úzce specializované techniky nebo vědce a zdůrazňuje dovednosti na úkor pracovních zkušeností

Tip od experta

Vyzrajte na systém pro výběr uchazečů

Skvělý životopis delegáta cestovní kanceláře je teprve začátek, protože nerozumíte-li automatizovaným systémům pro výběr uchazečů (ATS – automatic tracking systems), váš dokument se možná nikdy nedostane do rukou personalisty. Tyto softwarové programy pro personální oddělení prohledávají, třídí a hodnotí životopisy a hledají v nich klíčová slova a fráze, jež zaměstnavatel spojuje s daným pracovním místem.

Nejlepší způsob, jak dosáhnout toho, aby uvedené systémy váš životopis nevyřadily, je vědět, co váš potenciální zaměstnavatel očekává. Prostudujte si pracovní nabídku a pečlivě zvýrazněte klíčová slova a fráze, které pak můžete použít ve svém životopise.

Používejte fráze přesně tak, jak jsou v nabídce pracovní pozice uvedeny. Případné zkratky uveďte pro jistotu jak celými slovy, tak ve zkrácené podobě.

Vzor souhrnu: předvést talent

Nejlepší příležitost ukázat, že dokážete zaujmout publikum, máte v oddílu souhrnu (též profilu) svého životopisu delegáta cestovní kanceláře. Jedná se o odstavec textu ve volném stylu, který musí zodpovědět tu nejdůležitější otázku: proč bychom vás měli zaměstnat?

Představte se výrazným, pozitivním jazykem. Nebojte se ukázat trochu kreativity, ale nepřežeňte to. Po celou dobu udržujte profesionální tón. Nezapomeňte, že budete reprezentovat společnost a vaše role vyžaduje výrazný podíl zákaznického servisu. Pokud máte znalosti o městě nebo místě, kde budete pracovat, sdělte to potenciálnímu zaměstnavateli.

Vzor souhrnu v životopise delegáta najdete níže.

Vzor souhrnu k úpravám podle potřeby

Energická a praktická delegátka cestovní kanceláře s několikaletou zkušeností s doprovodem klientů na zájezdy a výlety v nejrůznějších lokalitách světa. Zkušenosti s prováděním rešerší spojených s optimálním plánováním cest. Zkušenosti s organizací itinerářů v rámci daného časového rámce a podle počasí a akcí. Snaha poskytovat klientům co nejlepší služby a zážitky z cestování.

Zkopírováno!

Vzor dosavadní kariéry: váš profesní itinerář

Jak udělat dojem pomocí seznamu s odrážkami uvádějícími vaše pracovní povinnosti? Podívejte se na věc z nového úhlu pohledu! Oddíl dosavadní kariéry ve vašem životopise delegáta cestovní kanceláře není seznam povinností, je to prohlášení o tom, jakých profesních úspěchů jste dosáhli.

Důkladně se zamyslete nad pracovní pozicí, o kterou se ucházíte, a reagujte na její potřeby tím, že ukážete, co jste již dokázali; prokážete tak svou schopnost dobře vykonávat práci, kterou chcete získat. Váš životopis delegáta je příležitost říci potenciálním zaměstnavatelům, co pro ně můžete udělat. To znamená ukázat, že máte kvality potřebné k tomu, abyste vykonávali tuto roli a povýšili ji na novou úroveň, a že vám k tomu stačí jen minimální zaškolení.

Tip od experta

Metoda STAR pro hvězdy oboru

Snadný způsob, jak co nejlépe využít prostor věnovaný dosavadní kariéře, je metoda STAR (situation, task, action, results):

 • Začněte situací
 • Popište svůj úkol
 • Popište akci, kterou jste podnikli, abyste vyřešili problém
 • Podrobně uveďte výsledky, jichž jste dosáhli.

Níže najdete vzor oddílu dosavadní kariéry v životopise průvodce.

Vzor oddílu dosavadní kariéry k úpravám podle potřeby

Průvodkyně v Safari Parku Dvůr Králové nad Labem
Duben 2015 - září 2018

 • Vítání návštěvníků a vytváření tras podle jejich zájmů a potřeb.
 • Doprovod návštěvníků na vzdělávací programy.
 • Rozdávání propagačních materiálů a prezentace během speciálních akcí.
 • Provádění klientů po zajímavých částech Safari parku a maximálně kompetentní zodpovídání všech jejich dotazů.

 

Průvodkyně v rámci vícedenních zájezdů po střední a jižní Evropě, Travel Club Karlovy Vary
Květen 2010 - březen 2015

 • Zodpovídání telefonických dotazů týkajících se programu, pojištění a dalších záležitostí v souvislosti se zájezdem.
 • Rešerše destinací a shromažďovali informací o zajímavostech, pamětihodnostech, historii, počasí a dalších důležitých skutečnostech.
 • Efektivní komunikace se zahraničními klienty v angličtině.
 • Doprovod během zájezdů, zajišťování kompletního servisu pro účastníky.
Zkopírováno!

Vzor oddílu dovedností v CV: rychlá prohlídka

Než si cestovatel zarezervuje výlet, možná se bude chtít zběžně seznámit s největšími zajímavostmi, aby věděl, zda má číst dál. Personalista si při prohlížení životopisů počíná stejně. Oddíl věnovaný dovednostem mu poskytuje snadný způsob, jak odfiltrovat životopisy, které nevyhovují jeho potřebám. Proto je třeba tuto část sestavovat velmi pečlivě. Vyberte kombinaci tvrdých dovedností, jako jsou odborné poskytování první pomoci a jazykové dovednosti, a měkkých dovedností, jako jsou ty následující.

Podle platformy WeTravel by delegát cestovní kanceláře měl mít následující vlastnosti:

 • Komunikativnost: naslouchání a zapojování klientů
 • Detailní znalost oblasti: skvělý průvodce jde nad rámec memorování klíčových faktů a poutavě líčí zábavné příběhy a poskytuje neotřelé informace
 • Charisma: vaše osobní kouzlo může i z nejdelší dopravní zácpy udělat skvělou zábavu
 • Improvizace: počasí, již zmíněné dopravní zácpy, dlouhé fronty na turistických místech, klient, který zaspí, to všechno jsou situace, v nichž průvodce musí improvizovat
 • Vynikající organizace: detailní plánování a struktura výletu mohou rozhodnout o úspěchu akce
 • Empatie: úkolem průvodce je zajistit, aby se všichni, i ti nejnáročnější, dobře bavili
 • Zajištění soudržnosti skupiny: cílem by mělo být proměnit skupinu cizích lidí v partu, ve které se každý cítí dobře
 • Trpělivost: kolikrát dokážete zodpovědět jeden a tentýž dotaz? Přesvědčíte se sami.

Níže najdete vzor oddílu dovedností v životopise.

Vzor dovedností k úpravám podle potřeby
 • Vynikající komunikační dovednosti Pokročilé plánování
 • Výborný time management Plánování výletů s průvodcem
 • Osvědčení o absolvování kurzu v poskytování první pomoci a resuscitace Kreativní řešení problémů
Zkopírováno!

Vzor vzdělání v životopise delegáta cestovní kanceláře

U průvodců neexistují formální požadavky na vzdělání, ovšem většina pracovníků v této profesi ukončila alespoň střední školu. V této části můžete tedy jednoduše uvést své středoškolské a případně vyšší dosažené vzdělání.

Pokud jste absolvovali jakékoli kurzy přímo související s cestovním ruchem a zájezdy, uveďte je zde také.

Níže najdete vzor oddílu vzdělání v životopise.

Vzor vzdělání k úpravám podle potřeby

Bakalářský obor Historie, Vysoká škola Karlovy Vary
Říjen 2007 - květen 2010


Gymnázium Karlovy Vary
Září 2003 - květen 2007

Zkopírováno!

Rozvržení a grafická úprava životopisu: dokonalý obrázek

Součástí vaší práce je pomáhat turistům nacházet dokonalá místa pro fotky na sociálních sítích, takže jistě chápete, jak důležité jsou vizuální dojmy. Dbejte, aby byl stejně úchvatný i vnější vzhled vašeho životopisu. Zde je několik zásad, které je třeba mít na paměti:

 • Dbejte na profesionální grafickou úpravu se zarovnaným textem a dostatečnými okraji
 • Trocha barevnosti upoutá pozornost, příliš mnoho barev ruší
 • Použijte tučný font, aby vynikly vaše kontaktní údaje a záhlaví oddílů
 • Zvažte použití profesionálně navržené šablony životopisu – vyhnete se tak chybám formátování.

Co si zapamatovat o životopisu delegáta cestovní kanceláře

 1. Průvodce musí být zajímavý člověk; ideálním místem, kde lze tuto vlastnost předvést, je váš profil.
 2. Přizpůsobte každé CV konkrétní pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Pokud něco víte o cílové destinaci, na kterou budete vozit turisty, zmiňte se o tom.
 3. Projděte si náš vzor životopisu delegátky a získáte další tipy na skvělé rozvržení stránky.
Napište životopis během 15 minut
Napište životopis během 15 minut
Použijte profesionální a vyzkoušené šablony životopisů, které splňují všechna „pravidla“, která zaměstnavatelé očekávají.
Napsat životopis

Originální šablony životopisů

Přesvědčte zaměstnavatele a náboráře jednou z našich 25+ elegantních, profesionálně navržených šablon životopisu.
4.5 z 5
založeno na 423 recenzích o Trustpilot
Použít tuto šablonuStockholm resume template
Stockholm
8.700.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuNew York resume template
New York
4.000.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVienna resume template
Vienna
2.200.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSydney resume template
Sydney
1.900.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLondýn resume template
Londýn
3.700.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuDublin resume template
Dublin
3.900.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMoskva resume template
Moskva
740.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuAmsterdam resume template
Amsterdam
1.700.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMadrid resume template
Madrid
1.500.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSantiago resume template
Santiago
1.300.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSingapur resume template
Singapur
720.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuOslo resume template
Oslo
580.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKapské Město resume template
Kapské Město
57.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuPaříž resume template
Paříž
550.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBerlín resume template
Berlín
1.500.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŽeneva resume template
Ženeva
34.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVancouver resume template
Vancouver
510.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuTokio resume template
Tokio
350.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMilán resume template
Milán
930.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLisabon resume template
Lisabon
230.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBarcelona resume template
Barcelona
490.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKodaň resume template
Kodaň
100.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuChicago resume template
Chicago
150.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuRio resume template
Rio
200.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŘím resume template
Řím
200.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBoston resume template
Boston
120.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuRirekisho resume template
Rirekisho
52.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuShokumukeirekisho resume template
Shokumukeirekisho
3.400 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuAthens resume template
Athens
110.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBrussels resume template
Brussels
70.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuPrague resume template
Prague
19.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŠanghaj resume template
Šanghaj
32.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuToronto resume template
Toronto
2.000.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení uživatelské zkušenosti a provádění analýz a marketingu. Používáním našich webových stránek souhlasíte se všemi soubory cookie v souladu s našimi podmínkami Zásady používání souborů cookie and Zásady ochrany osobních údajů.
Souhlasím s používáním cookies