1. Vzory životopisů
 2. Ilustrátor
Autor Susan ShorSusan Shor

Vzor životopisu Ilustrátor

Příklad prověřeného životopisu, který vám získá vaši příští práci v roce 2024. Tento příklad životopisu Ilustrátor můžete upravit a vytvořit si vlastní životopis za pár minut. Stačí vyplnit podrobnosti, nový životopis si pak stáhnout a začít rozesílat přihlášky ještě dnes!
4.8
Průměrné hodnocení
38 lidí už ho ohodnotilo
Vzor životopisu Ilustrátor
Upravit tento životopis

Ilustrátoři vytvářejí kresby, malby a karikatury, které vizuálně doplňují novinové a časopisecké články, obálky knih, grafické romány, lékařské texty, spotřební zboží, webové stránky, reklamy, a dokonce i krabice od cereálií. Pokud máte talent vytvářet poutavé ilustrace, které baví, inspirují, potěší a informují – a potřebujete práci – pak musíte odložit skicák, zapnout textový editor a napsat přesvědčivý životopis ilustrátora. 

Naše vzory životopisů a průvodce psaním jsou spolehlivým zdrojem pro profesionály ve všech oborech a fázích kariéry.

Jak napsat životopis ilustrátora

Prvním krokem při psaní životopisu ilustrátora je vybudování osnovy. Váš životopis by měl obsahovat následující prvky:

 • Záhlaví
 • Shrnutí
 • Profesní zkušenosti
 • Dovednosti
 • Vzdělání

Pro ilustrátora může být psaní životopisu trochu jako vypnutí jedné mozkové hemisféry a zapnutí druhé. Ale ve skutečnosti budete potřebovat obě. Musíte použít jak kreativní, tak racionální myšlení. Vy ovládáte výtvarnou tvorbu, se psaním vám pomůžeme my. Úspěšný životopis ilustrátora by vás měl představit jako člověka kreativního, nápaditého, zároveň však spolehlivého.

Několik tipů do životopisu ilustrátora:

 • Váš životopis by měl ukázat vaši lásku k výtvarnému oboru.
 • Klíčovou vlastností bude spolehlivost, bohém nedodržující termíny je firmě k ničemu.
 • Upravte svůj životopis na míru každé konkrétní pozici. Je rozdíl, zda se ucházíte o místo v reklamní agentuře či v nakladatelství dětské literatury.
 • Nezapomeňte zmínit také své důkladné znalosti anatomie, kompozice, barevné teorie, perspektivy.
 • Vyberte si jednu z kreativních šablon životopisů, která bude nejlépe odpovídat vašemu charakteru.

Výběr správného formátu životopisu ilustrátora

Ilustrátoři se nemusí ubírat tradiční kariérní cestou. Mohli jste pracovat na volné noze, vzít si jinou práci, když bylo uměleckých zakázek málo, nebo jste chodili do zaměstnání, zatímco jste si budovali umělecké portfolio. Obvykle doporučujeme u životopisů obrácené chronologické řazení, ale životopis ilustrátora může být jiný.

Nejlepší formát životopisu je jednoduše takový, který vám umožní zachytit vaše nejdůležitější zkušenosti ve snadno čitelném uspořádání. Možná to nebude obrácený chronologický formát, který se vyskytuje v mnoha tradičních životopisech, ale spíš funkční nebo hybridní model, který skýtá víc volnosti a zaměřuje se na dovednosti a nadání.

Uveďte své kontaktní informace

V záhlaví životopisu nesmí chybět informace obsahující vaše jméno, povolání, e-mailovou adresu a telefon tak, aby byly po ruce, bude-li vás potencionální zaměstnavatel chtít kontaktovat. Věk a adresu bydliště klidně vynechte. Pokud ale nebudete pracovat z domova, zmiňte město či okres, kde působíte.

Máte portfolio? Ještě jsme se nesetkali s umělcem, který by ho neměl. Možná jste shromáždili všechny své největší výtvory na jedné webové stránce? Odkaz na tuto webovou stránku můžete uvést v záhlaví a případně odkázat na svou stránku LinkedIn nebo jinou sociální síť (Instagram, Facebook, Pinterest, Twitter), pokud ji běžně používáte ke zveřejňování ukázek svých děl. 

Dělat

Adéla Ročková

výtvarnice, ilustrátorka

Hradec Králové

ilustratorka@adelarockova.cz

+420 602 556 323

www.adelarockova.cz

Nedělat

Adéla Ročková

* 4. července 1994  

Kostelní 4, 518 01 Dobruška

novy-picasso@centrum.cz

602 556 323

Použijte profil

Profil životopisu je prvním představením vaší osobnosti, největších úspěchů a vlastností. Profil, nazývaný také shrnutí, vám umožní navázat kontakt s potenciálními zaměstnavateli a zdůvodnit, proč by si měli přečíst zbytek vašeho životopisu. Měl by vás charakterizovat v několika větách. Můžete se rozhodnout, že se ve shrnutí životopisu ilustrátora zaměříte na svůj umělecký styl a filozofii. Není třeba psát sáhodlouhá souvětí. Nemusíte dokonce ani používat celé věty. Chcete-li však někoho zaujmout, musíte používat provokativní a zajímavý jazyk. 

Další inspiraci pro své shrnutí najdete v příbuzných vzorech životopisů z oblasti umění, například v životopisu grafika nebo fotografa.

Podívejte se na profil z našeho přizpůsobitelného vzoru životopisu ilustrátora:

Přizpůsobitelný vzor profilu životopisu na vstupní úrovni praxe

„Nadšený a nadaný absolvent oboru grafický design. Miluji design a chci se dál učit a rozvíjet. V rámci UmLab jsem získal základní zkušenosti v charakter designu, komiksu a concept artu.“

Zkopírováno!
Přizpůsobitelný vzor profilu životopisu na střední úrovni praxe

„Zapálená a zkušená ilustrátorka s jedinečným odborným zázemím, která kombinuje technickou ilustraci s bohatou historií grafického designu. Umím pracovat samostatně i v týmu, abych dosáhla cílů projektu.“

Zkopírováno!
Přizpůsobitelný vzor profilu životopisu na vyšší úrovni praxe

Jako grafička a ilustrátorka mám přes 10 let praxe z velkých i malých reklamek, ale i s prací se začínajícími živnostníky. Využívám své znalosti ohledně marketingu. Baví mě posouvat věci do předu a sledovat výsledky. Specializuji se hlavně na webovou grafiku. Ovládám nejnovější postupy pro animování reklamních bannerů i pomocí ručně psaného kódu.

Zkopírováno!

Zmiňte své profesní zkušenosti ilustrátora

Tradičně se v historii zaměstnání uvádí seznam všech míst, kde uchazeč pracoval, v obráceném chronologickém pořadí, s odrážkami, které popisují konkrétní úspěchy v jednotlivých zaměstnáních. Pokud máte solidní historii zaměstnání souvisejících s uměním, je to pravděpodobně nejlepší možnost pro váš životopis ilustrátora.

Mnozí ilustrátoři jsou však na volné noze, často se vydali netradiční cestou tam, kde jsou dnes. Možná se vám bude hodit část pracovní historie, která jednoduše uvede seznam ilustrátorských projektů, které jste realizovali samostatně, třeba s odkazy, které zaměstnavatelům umožní podívat se na ně online. 

K popisu konkrétních pracovních úspěchů používejte silná akční slovesa a všude, kde je to vhodné, uvádějte fakta a čísla. 

Můžete uvést například:

 • Věnovala jsem se ilustraci dětských knih. Dětské téma se naplno objevuje v cyklu Bytosti zahrady, který jsem vytvořila pro mateřskou školku v Orlických horách.
 • Specializuji se hlavně na webovou grafiku. Znám nejnovější postupy pro animování reklamních bannerů i pomocí ručně psaného kódu.
 • Tvořila jsem digitální ilustrace v edici vzdělávacích produktů, dětských ilustrací a omalovánek společnosti Zirek.
Přizpůsobitelný vzor profesních zkušeností:

Grafický designér v iDnes Premium - skupina Mafra, Praha
Leden 2020 — Březen 2024

 • Vytvářela jsem kreativní návrhy pro online kampaně (klíčové vizuály, práce s fotkami, návrhy, prezentace)
 • Připravovala jsem grafické podklady pro příspěvky na sociální sítě
 • Navrhovala design webových stránek
 • Spolupracovala jsem se členy týmu na plánování a realizaci projektů podle zadání klienta.

 

Grafička v Prosperity Financial Services a.s. , Brno
Duben 2016 — Prosinec 2019

 • Tvořila jsem tiskové materiály – certifikáty, plakáty, brožury apod.
 • Připravovala jsem grafiku bannerů do interního informačního systému a na sociální sítě.
 • Navrhovala jsem značení poboček – venkovní značení, vnitřní infografika.
 • Upravovala jsem nejrůznější pdf dokumenty v Adobe Acrobat.
Zkopírováno!

Jak napsat životopis ilustrátora bez praxe

Všichni jednou začínali bez praxe, psaní životopisu ilustrátora bez zkušeností tedy není nic nového pod sluncem. Možná kreslíte už od dětství a máte skutečný talent, ale zatím jste si tím nevydělali ani korunu. To však není důvod, proč byste se v tomto oboru nemohli prosadit.

Tady přichází na řadu vaše portfolio. Pokud máte na svém kontě řadu zajímavých výtvarných děl, i když jste je dělali jen tak pro radost, mnoho zaměstnavatelů je ocení stejně jako profesionální pracovní zkušenosti.

Možná máte málo zkušeností, protože právě dokončujete uměleckou školu. V takovém případě v životopise zdůrazněte své vzdělání. A v profilu podtrhněte svou vášeň pro výtvarné umění a odhodlání se v tomto oboru dál rozvíjet.

Přidejte relevantní klíčové dovednosti, které z vás dělají jedinečného ilustrátora

Jedním z dobrých způsobů, jak sestavit sekci dovedností, je si vytvořit hlavní seznam všeho, v čem jste dobří, i když je příliš dlouhý. Některé dovednosti vám mohou připadat jako úplná samozřejmost, ale pro zaměstnavatele nebo klienta mohou být důležité. 

Jakmile budete mít hlavní seznam, zkraťte ho na seznam svých nejdůležitějších dovedností a dávejte pozor, jak tyto dovednosti popisujete. Vyhněte se opakování slov.

Nakonec si pečlivě prostudujte popis každého pracovního místa, o které se chcete ucházet. Část věnovaná dovednostem je vynikajícím místem pro optimalizaci životopisu tak, aby v něm byly uvedeny přesné kvalifikace, které konkrétní zaměstnavatel hledá.

Odborné neboli tvrdé dovednosti uveďte přímo v tomto oddíle.

Naproti tomu neméně důležité měkké dovednosti je vhodné rozprostřít po ostatních částech životopisu.

Mezi tvrdými dovednostmi se mohou objevit:
 • Webová grafika
 • Printová grafika
 • Znalost práce s Adobe Photoshop / Illustrator / Design
Zkopírováno!
K měkkým dovednostem mohou patřit:
 • Samostatnost
 • Smysl pro detail
 • Zodpovědnost
Zkopírováno!

Uveďte vzdělání a nadstavbové semináře pro ilustrátory

Ačkoli se od ilustrátorů většinou nevyžadují akademické tituly, část věnovaná vzdělání je důležitá. Patrně budete absolventy střední nebo vyšší odborné školy grafické či umělecké. Nebo jste po všeobecném středoškolském studiu například na gymnáziu pokračovali na UMPRUM. Jestliže jste žádný výtvarný obor nevystudovali, uveďte zde určitě výtvarné kurzy a worshopy.

V úvahu připadají například:

 • lidové školy umění
 • kurzy kresby a malby v soukromých výtvarných ateliérech
 • kurzy počítačové grafiky

Nejrůznější instituce pořádají také výtvarné soutěže. Pokud jste v nějaké získali ocenění, nezapomeňte to v této sekci uvést.

Přizpůsobitelný vzor vzdělání:

Bc., UMPRUM, Praha
Září 2010 — Červen 2013

 • Studijní program Grafika a vizuální komunikace

 

Střední umělecká škola grafická, Jihlava
Září 2006 — Červen 2010

 • Obor: grafický design
Zkopírováno!

Zvolte správné rozvržení a design životopisu ilustrátora

Životopis ilustrátora musí vypadat skvěle a ukazovat váš intuitivní smysl pro čistý, atraktivní design a formátování. Design hodně vypovídá o vašem stylu, talentu a schopnosti prezentovat text a upozornit na nejdůležitější aspekty stránky.

Ačkoli jste zde výtvarníkem vy, můžete zvážit, zda se nepodívat na naše kreativní šablony, protože zatímco vy jste vizuální odborník, my jsme odborníci na hledání práce. Naše šablony jsou prověřeny personalisty, abychom zajistili, že budou čitelné a zapamatovatelné. Neváhejte si kteroukoli z nich přizpůsobit a vtisknout jí svůj otisk do životopisu, nebo je jednoduše použijte jako vodítko pro vytvoření vlastního jedinečného designu.

Vzor životopisu ilustrátora

 • Ilustrátoři často pracují na volné noze. Hledáte-li však jistotu v podobě stálého zaměstnání, budete potřebovat dobře uspořádaný životopis, který jasně uvede vaše hlavní přednosti.
 • Použijte profil, abyste navázali kontakt se čtenářem a sdělili mu více informací o svých odborných znalostech.
 • Do životopisu zahrňte kombinaci tvrdých a měkkých dovedností. Kromě více méně samozřejmé kreativity bude důležité podtrhnout zodpovědný přístup k plnění termínů, systematičnost a samostatnost. Podívejte se na náš přizpůsobitelný vzor životopisu ilustrátora, kde najdete další nápady na vytvoření skvělého životopisu.
Napište životopis během 15 minut
Napište životopis během 15 minut
Použijte profesionální a vyzkoušené šablony životopisů, které splňují všechna „pravidla“, která zaměstnavatelé očekávají.
Napsat životopis

Originální šablony životopisů

Přesvědčte zaměstnavatele a náboráře jednou z našich 25+ elegantních, profesionálně navržených šablon životopisu.
4.5 z 5
založeno na 423 recenzích o Trustpilot
Použít tuto šablonuStockholm resume template
Stockholm
8.700.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuNew York resume template
New York
4.000.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVienna resume template
Vienna
2.200.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSydney resume template
Sydney
1.900.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLondýn resume template
Londýn
3.700.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuDublin resume template
Dublin
3.900.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMoskva resume template
Moskva
740.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuAmsterdam resume template
Amsterdam
1.700.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMadrid resume template
Madrid
1.500.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSantiago resume template
Santiago
1.300.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSingapur resume template
Singapur
720.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuOslo resume template
Oslo
580.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKapské Město resume template
Kapské Město
57.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuPaříž resume template
Paříž
550.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBerlín resume template
Berlín
1.500.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŽeneva resume template
Ženeva
34.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVancouver resume template
Vancouver
510.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuTokio resume template
Tokio
350.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMilán resume template
Milán
930.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLisabon resume template
Lisabon
230.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBarcelona resume template
Barcelona
490.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKodaň resume template
Kodaň
100.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuChicago resume template
Chicago
150.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuRio resume template
Rio
200.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŘím resume template
Řím
200.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBoston resume template
Boston
120.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuRirekisho resume template
Rirekisho
52.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuShokumukeirekisho resume template
Shokumukeirekisho
3.400 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuAthens resume template
Athens
110.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBrussels resume template
Brussels
70.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuPrague resume template
Prague
19.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŠanghaj resume template
Šanghaj
32.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuToronto resume template
Toronto
2.000.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení uživatelské zkušenosti a provádění analýz a marketingu. Používáním našich webových stránek souhlasíte se všemi soubory cookie v souladu s našimi podmínkami Zásady používání souborů cookie and Zásady ochrany osobních údajů.
Souhlasím s používáním cookies