1. Vzory životopisů
 2. Kosmetička
Autor Lyndsey McLaughlinLyndsey McLaughlin

Vzor životopisu Kosmetička

Příklad prověřeného životopisu, který vám získá vaši příští práci v roce 2024. Tento příklad životopisu Kosmetička můžete upravit a vytvořit si vlastní životopis za pár minut. Stačí vyplnit podrobnosti, nový životopis si pak stáhnout a začít rozesílat přihlášky ještě dnes!
4.4
Průměrné hodnocení
71 lidí už ho ohodnotilo
Vzor životopisu Kosmetička
Upravit tento životopis

Kosmetičky věnují svůj pracovní čas úsilí o vytvoření dokonalého vzhledu svých klientek a stejnou pozornost by měly věnovat zpracování svého životopisu, který by měl být stejným uměleckým dílem jako jejich kosmetické výkony.

Personalista se po přečtení vašeho životopisu rychle rozhodne, stejně jako klientka ihned učiní závěr o tom, zda je spokojená se svým novým vzhledem. Bohužel nemáte příliš mnoho času na to, abyste zapůsobili – je nutné to trefit hned napoprvé!

S naší pomocí vytvoříte životopis, který bude mít ten správný tón a spolehlivě vás pošle do další fáze výběrového řízení.

V tomto průvodci životopisem spolu s odpovídajícími vzory životopisů se budeme věnovat následujícím tématům:

 • Co dělá kosmetička
 • Jak napsat životopis kosmetičky, včetně odborných tipů a triků
 • Nejvhodnější formát vašeho životopisu kosmetičky
 • Informace o jednotlivých oddílech životopisu a jak co nejvíce zvýšit jejich účinnost
 • Grafická podoba a rozvržení – jak na to

Co dělá kosmetička?

Kosmetičky se mohou specializovat na jednu oblast nebo poskytují celou řadu služeb. Umějí například upravit vlasy nebo nehty, pracovat s líčidlem nebo poskytovat služby péče o pleť. Většina kosmetiček se věnuje jedné nebo dvěma z těchto oblastí. Úkolem kosmetičky je využít své dovednosti a zkušenosti k tomu, aby se její klienti cítili sebevědomě, neboť dokáže esteticky zdůraznit jejich rysy. Lidé se s kosmetičkami často radí před mimořádnými událostmi, jako jsou svatby nebo televizní vystoupení.

Jak napsat životopis kosmetičky

Prvním krokem při psaní životopisu kosmetičky je zjistit, jaké oddíly by měl obsahovat. Dodržíte-li následující pořadí oddílů, získáte jistotu, že vaše CV bude mít všechny nezbytné součásti. Jsou to:

 • Záhlaví životopisu
 • Souhrn
 • Předchozí zaměstnání
 • Dovednosti
 • Vzdělání

Je zcela zásadní přizpůsobit svůj životopis roli, o kterou se ucházíte, protože díky tomu navážete s personalistou kontakt a zapůsobíte na něj. Udělejte si průzkum, abyste zjistili více o podnikání dané společnosti a jejích klientech. Budete se specializovat na konkrétní oblast, jako jsou svatby? Pokud ano, mějte to na paměti, až budete životopis uzpůsobovat konkrétní společnosti.

Při psaní životopisu je velmi důležité se držet následujících pokynů:

 • Při psaní mějte na paměti daného zaměstnavatele a zaměřujte se na jeho přání a potřeby
 • Dbejte na přehledný a kompaktní profesionální vzhled dokumentu; nechte se inspirovat našimi vzory životopisů
 • Používejte v celém životopise relevantní klíčová slova, která najdete v popisu pracovní pozice

Výběr nejvhodnějšího formátu životopisu kosmetičky

Většina uchazečů o zaměstnání použije při psaní svého životopisu obrácené chronologické pořadí. V tomto formátu jsou hlavním oddílem vaše dosavadní pracovní zkušenosti, přičemž začínáte svým nejnovějším zaměstnáním a končíte tím nejstarším.

Jedinou výjimkou je situace, kdy nemáte žádné pracovní zkušenosti. V tom případě můžete klást největší důraz na vzdělání.

Vzor souhrnu: připravit scénu

Jako kosmetička nejprve vytvoříte to správné prostředí a teprve poté se začnete věnovat klientce, a stejně je tomu u životopisu. Souhrn představuje úvod – stručnou osnovu, která personalistovi sděluje, jaké jsou vaše základní dovednosti a vlastnosti, díky nimž se na tuto práci ideálně hodíte.

Stačí k tomu dvě nebo tři výrazná prohlášení včetně dějových slov typu „řízení“, „zvýšení“ nebo „provedení“.

Souhrn se od ostatních oddílů životopisu trochu liší tím, že v něm používáte volnější styl. Pokud si s obsahem souhrnu nevíte rady, nemusíte mít obavy – přečtete-li si náš vzor životopisu kadeřnice nebo následující vzor životopisu manikérky, získáte nejspíš tipy pro svůj vlastní životopis.

Vzor souhrnu životopisu k úpravám podle potřeby

Zkušená a nadšená kosmetička s více než osmiletou praxí v oboru. Styling a barvení vlasů, péče o pleť a líčení. Neutuchající zájem o nejnovější a nejúčinnější kosmetické prostředky a postupy umožňující plnit přání klientů. Dvojjazyčnost – čeština, ukrajinština.

Zkopírováno!

Vzor dosavadní kariéry: vaše cesta

Oddíl dosavadní kariéry by měl příjemci textu ukázat cestu, kterou jste ve své profesi dosud urazili. Mohou si zde udělat obrázek o schopnostech, které jsou relevantní pro danou pracovní pozici, a také o tom, čím můžete být pro jejich společnost užiteční.

Měli byste začít svým nejnovějším zaměstnáním a můžete s pomocí odrážek uvést hlavní povinnosti, které jste na dané pozici vykonávali. K popisu vašich zkušeností se hodí dějová slova a užitečné jsou také hmatatelné výsledky, jichž jste dosáhli. Máte například stálé klientky, termíny, lze uvést počet klientů za den atd. Kvantifikujete-li své zkušenosti, bude váš životopis pro příjemce mnohem přitažlivější. Použijte náš vzorový životopis uvedený níže a inspirujte se jím při psaní oddílu týkajícího se vaší dosavadní kariéry.

Vzor dosavadní kariéry v životopise k úpravám podle potřeby

Kosmetička v salónu Hair Style, Hradec Králové
Květen 2018 - květen 2022

 • Služby klientům salónu – styling a stříhání vlasů, líčení.
 • Uplatnění pokročilých technických dovedností v oblasti barvení, stylingu, stříhání a fénování.
 • Využití nejnovějších technik a produktů v oblasti líčení ve snaze vyhovět požadavkům klientů.
 • Na základě hodnocení spokojenosti klientů uděleno ocenění „Stylista roku“ 2017.
 • Získání loajální klientely a rozšiřování portfolia stálých zákazníků díky pozitivním referencím.

 

Kosmetička v salónu NTE, Hradec Králové
Říjen 2015 - duben 2018

 • Snaha o průběžné produktové inovace a používání nejnovějších kosmetických postupů s cílem poskytovat klientům služby nejvyšší kvality.
 • Líčení a stříhání, barvení a styling vlasů.
 • Používání nejnovějších produktů pro prodlužování řas s bezpečnou a příjemnou aplikací.
 • Komunikace s klienty, snaha o pohodový zážitek a spokojenost klientů.
 • Dosažení a zvýšení cílových týdenních a měsíčních tržeb.

 

Recepční v kosmetickém oddělení lázeňského domu, Lázně Bohdaneč
Květen 2014 - červenec 2015

 • Zajištění efektivního chodu recepce, dodržování všech standardních provozních postupů organizace.
 • Sjednávání více než 15 termínů pro klienty denně, vítání příchozích klientů.
 • Vedení evidence zásob a objednávání dodávek pro vlasové stylisty.
 • Naslouchání klientům ve snaze dosáhnout jejich maximální spokojenosti.
 • Spolupráce s ostatními stylisty a pracovníky salónu ve snaze vytvořit spokojený a produktivní pracovní tým.
Zkopírováno!

Vzor dovedností v CV: jak se prodat

Inzerujete-li jako kosmetička svoje služby, zaměříte se na vlastnosti, které budou pro potenciálního zaměstnavatele nebo klienta atraktivní. Oddíl určený pro dovednosti by měl ve vašem CV přinášet přehled hlavních dovedností, jimiž disponujete a jež budou pro zaměstnavatele atraktivní. Můžete také zdůraznit klíčová slova, která vám pomohou projít automatizovaným systémem pro výběr uchazečů.

Použijte kombinaci tvrdých a měkkých dovedností. Kosmetička například potřebuje zručnost v kosmetické oblasti, jíž se zabývá, musí však také disponovat měkkými dovednostmi, jako je dobrá komunikace, navázání vztahu s klientkami a zvládání více zakázek najednou. Níže najdete náš vzorový životopis k úpravám podle potřeby.

Vzor oddílu dovedností v životopise k úpravám podle potřeby
 • Kosmetika
 • Vlasový styling
 • Estetika
 • Kreativní myšlení
 • Vztahy se zákazníky
 • Vedení lidí a týmová práce
Zkopírováno!
Tip od experta

Nahlédněte do popisu pracovní pozice

Pokud si nejste jisti, které dovednosti jsou z hlediska dané pracovní pozice nejatraktivnější, snažte se vyjít z popisu nabízené pracovní pozice. Není žádoucí jej celý opsat, ale získáte z něj dobrou představu o tom, co je pro personalistu žádoucí. Pokud se například na daném pracovišti jedná o dynamické a rušné pracovní prostředí, budete muset umět pracovat pod tlakem. Pokud jde naopak o práci v malém místním salonu, budou se od vás očekávat vynikající komunikační schopnosti.

Vzor oddílu vzdělání v životopise kosmetičky

Ať už je vzdělání z hlediska dané pracovní pozice relevantní či nikoli, měli byste mu v životopisu věnovat samostatný oddíl. Hodí se každá profesní průprava, zejména pokud přímo souvisí s pracovní pozicí kosmetičky. Zaměstnavatele vždy zajímají uchazeči, kteří si udržují kvalifikaci a usilují o soustavný rozvoj. Pro inspiraci při psaní oddílu věnovaného vzdělání si můžete projít naše vzorové životopisy.

Vzor vzdělání v životopise k úpravám podle potřeby

Kosmetička, Integrovaná střední škola Hradec Králové
Září 2011 - květen 2014

Zkopírováno!

Rozvržení a grafická podoba životopisu: příznivý první dojem 

Kosmetičky vědí, jak navodit skvělý první dojem a jak dosáhnout toho, aby odvedly dobrou práci, o kterou bude zájem.

Pokud jde o rozvržení a grafickou podobu vašeho životopisu, je základem pro dosažení příznivého prvního dojmu jednoduchost a styl. Nemusí být komplikovaný – čím jednodušší, tím lepší. Letmý pohled by měl stačit, abyste personalistu přiměli k přečtení celého textu. 

Vytvoření skvělého životopisu vyžaduje čas a úsilí, ale naše šablony a vzory vám mohou pomoci s formátováním, které jinak představuje dosti namáhavý úkol.

Klíčové postřehy k životopisu kosmetičky

 1. Jako kosmetička můžete pracovat přímo pro zaměstnavatele nebo jako OSVČ v salonu či v domácnosti klienta.
 2. Váš životopis by měl být zaměřen přímo na konkrétního zaměstnavatele a měli byste text uzpůsobit tak, aby celkovým vyzněním odpovídal stylu tohoto zaměstnavatele.
 3. Do textu byste měli zahrnout klíčová slova relevantní pro danou roli, která jsou obsažena také v inzerátu na danou pozici.
 4. K vytvoření životopisu kosmetičky můžete jako inspiraci použít náš online nástroj pro tvorbu životopisů a naše vzorové životopisy.
Napište životopis během 15 minut
Napište životopis během 15 minut
Použijte profesionální a vyzkoušené šablony životopisů, které splňují všechna „pravidla“, která zaměstnavatelé očekávají.
Napsat životopis

Originální šablony životopisů

Přesvědčte zaměstnavatele a náboráře jednou z našich 25+ elegantních, profesionálně navržených šablon životopisu.
4.5 z 5
založeno na 430 recenzích o Trustpilot
Použít tuto šablonuStockholm resume template
Stockholm
8.900.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuNew York resume template
New York
4.100.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVienna resume template
Vienna
2.300.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSydney resume template
Sydney
1.900.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLondýn resume template
Londýn
3.900.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuDublin resume template
Dublin
4.100.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMoskva resume template
Moskva
750.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuAmsterdam resume template
Amsterdam
1.800.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMadrid resume template
Madrid
1.600.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSantiago resume template
Santiago
1.300.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSingapur resume template
Singapur
740.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuOslo resume template
Oslo
600.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKapské Město resume template
Kapské Město
60.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuPaříž resume template
Paříž
570.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBerlín resume template
Berlín
1.500.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŽeneva resume template
Ženeva
35.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVancouver resume template
Vancouver
520.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuTokio resume template
Tokio
360.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMilán resume template
Milán
940.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLisabon resume template
Lisabon
240.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBarcelona resume template
Barcelona
500.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKodaň resume template
Kodaň
100.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuChicago resume template
Chicago
160.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuRio resume template
Rio
210.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŘím resume template
Řím
210.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBoston resume template
Boston
120.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuRirekisho resume template
Rirekisho
60.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuShokumukeirekisho resume template
Shokumukeirekisho
4.400 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuAthens resume template
Athens
140.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBrussels resume template
Brussels
82.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuPrague resume template
Prague
28.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŠanghaj resume template
Šanghaj
50.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuToronto resume template
Toronto
2.100.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení uživatelské zkušenosti a provádění analýz a marketingu. Používáním našich webových stránek souhlasíte se všemi soubory cookie v souladu s našimi podmínkami Zásady používání souborů cookie and Zásady ochrany osobních údajů.
Souhlasím s používáním cookies