1. Vzory
  2. Obchodního Manažera
Autor Anna MuckermanAnna Muckerman

Příklad motivačního dopisu Obchodního Manažera

Použijte tento Obchodního Manažera vzor motivačního dopisu pro úplnost uchazečského procesu a získejte svou práci snů - bez frustrací, bez omylů. Tento vzor motivačního dopisu je speciálně navržen na Obchodního Manažera funkce v roce 2024. Profitujte z našich vzorových vět a profesionálního rozvržení a napište si během několika minut dokonalý motivační dopis ke stažení.
4.4
Průměrné hodnocení
65 lidí už ho ohodnotilo
Příklad motivačního dopisu Obchodního Manažera
Upravit tento motivační dopis

Nejlepší formát motivačního dopisu obchodního manažera

Stejně jako je strukturován celý proces prodeje, měl by i motivační dopis obchodního manažera dodržovat určitý formát, který mu zajistí největší možný účinek. Každá z následujících součástí slouží určitému účelu.

  • Záhlaví motivačního dopisu
  • Oslovení
  • Úvod
  • Hlavní část dopisu
  • Závěr
  • Podpis

Přehled a obecné rady najdete v našem obecném průvodci zaměřeném na psaní motivačních dopisů. Zde si postupně projdeme jednotlivé části motivačního dopisu pracovníka působícího v oblasti prodeje. Pusťme se do toho.

Záhlaví motivačního dopisu

Rozhodnutí o nákupu by vždy mělo být co nejjednodušší. Stejně jako je v internetovém obchodě logicky a pohodlně umístěno tlačítko „koupit“, mělo by i záhlaví motivačního dopisu obchodního manažera obsahovat ty nejdůležitější informace – kdo jste a jak vás lze kontaktovat. Díky tomu může příjemce textu okamžitě jednat a spojit se s vámi kdykoli během výběru nových pracovníků.

Nemyslete si, že stačí mít kontaktní údaje pouze v životopise nebo že vás personalisté snadno najdou na sociálních sítích, pokud to budou potřebovat. Očekává se, že motivační dopis bude obsahovat vaše jméno, e-mailovou adresu a telefonní číslo, které budou viditelné na první pohled. Účelem je konec konců vzbudit zájem personalisty natolik, aby vás pozval na pohovor.

Cíl záhlaví motivačního dopisu: usnadnit příjemci textu rozhodnutí o „nákupu“ stejně snadno, jako když klikne na tlačítko „koupit“, poskytnout mu krátký oddech od textu a umožnit systému ATS získat informace, které hledá.

Oslovení v motivačním dopise

Nevhodné oslovení v motivačním dopise obchodního manažera vyvolává pochybnosti o celém vašem přístupu k prodeji. Ačkoli se pozdrav může zdát banální, nechcete upoutat pozornost příjemce zrovna tím, že šlápnete vedle.

Pokud je v pokynech k pracovní nabídce uvedena konkrétní osoba, měli byste daného člověka oslovit jménem. Není nic horšího, než když se ve svém motivačním dopise obracíte k neurčitému publiku, zatímco ostatní uchazeči oslovují konkrétní osobu. Pokud jste se rozhodli oslovit příjemce jménem, zjistěte si, zda se skutečně jedná o správného adresáta.

Cíl oslovení v motivačním dopise: obchodní manažer by měl vědět, jak v komunikaci navodit ten správný tón, což dá najevo v motivačním dopise, který zahájí v odpovídajícím stylu.

Úvod motivačního dopisu

První věta motivačního dopisu určuje, jaký zanecháte v zaměstnavateli první dojem. Když jako obchodník spustíte proud své výřečnosti, snažíte se to hlavní říct hned zkraje; stejně tak je v motivačním dopise nutné naznačit, proč se na danou pozici hodíte lépe než kdokoli jiný.

Lidé v obchodních odděleních mají plné ruce práce, takže pokud je úvod vašeho motivačního dopisu nezaujme, nejspíš přestanou číst a přejdou k žádosti někoho jiného nebo k jiné práci. Nikde není psáno, že váš motivační dopis nebo životopis musí někdo číst. Je to volba, která závisí na tom, zda je obsah textu relevantní a zajímavý.

Cíl úvodu motivačního dopisu: skutečnost, že svému zaměstnavateli vyděláte více peněz než kdokoli jiný, by měla být řečena na samém začátku motivačního dopisu.

Vzor úvodu motivačního dopisu k úpravám podle potřeby

Vážený pane Seidle,

soupeříte-li s konkurencí ve snaze prodat volný prostor na kontejnerové lodi, musí vedoucí prodeje zákazníky přesvědčit, že se jim vyplatí s jeho společností spolupracovat a zaplatit za to přiměřenou cenu. Spíše než kontejnery prodávám své kolegy. Vzhledem k tomu, že jsem v uplynulých pěti letech zvyšovala počet klientů námořní přepravy v průměru o 25 %, dařilo se mi každoročně udržet 92 % dosavadních klientů a zvýšila jsem meziroční růst zisku o 16 %, je zřejmé, že prodeji v oblasti námořní dopravy rozumím skutečně do hloubky. Spokojenost zákazníků v námořní dopravě vyžaduje mnohem víc než jen dostupnost služby a příznivou cenu.

Zkopírováno!

Hlavní část motivačního dopisu 

V hlavní části motivačního dopisu obchodního manažera zdůvodňujete, proč byste měli být přijati právě vy.

Není zde místo pro plané řeči a zbožná přání. Ukažte, že chápete, jaké obchodní výzvy vás u budoucího zaměstnavatele čekají. Nabídněte reálné příklady svých předchozích úspěchů, kdy jste za podobných okolností dokázali být užiteční. Obchod je nesmírně komplikovaná oblast činnosti. Ať už se jedná o zboží nebo služby, musíte prokázat, že se v sortimentu svého potenciálního zaměstnavatele vyznáte do nejmenších detailů.

Cíl hlavní části motivačního dopisu: ukázat, že víte, co vás čeká, sebevědomě prezentovat své obchodní úspěchy a dosažená čísla a neopomenout skutečnost, že v kontaktu s druhými lidmi jste prostě neodolatelní.

Vzor hlavní části motivačního dopisu k úpravám podle potřeby

Vím, že společnost Crano Freight rozšiřuje své námořní trasy na Dálný východ, a doufám, že vám mohou být k užitku moje zkušenosti s prodejem B2B v tomto regionu. V uplynulých deseti letech jsem si tam vybudovala síť kontaktů, vystupovala na konferencích dopravců, navázala vztahy s více než 250 dovozci a vývozci a během šestiletého období zdvojnásobila podíl na trhu ze 4 na 8 %. Studovala jsem komplikovaný systém čínských výběrových řízení a vím, jak účinně získávat vliv. Ve společnosti Crano je požadován tah na branku, čemuž odpovídají moje výsledky:

  • V uplynulých šesti letech jsem dosahovala obratu, který překračoval stanovené cíle v průměru o 45 %
  • V regionu Dálného východu jsem získala více než 150 klientů, z nichž by více než polovina mohla přejít ke společnosti Crano
  • V uplynulém čtvrtletí jsem dosáhla obratu ve výši 2,3 milionu USD. Můj region soustavně dominoval žebříčku tržeb v celosvětovém srovnání.
Zkopírováno!

Závěr motivačního dopisu a podpis

Závěr motivačního dopisu obchodního manažera je místem, kde chcete ještě jednou zanechat silný dojem. Pokud máte všechny předpoklady skvělého obchodníka, který se na danou pozici dokonale hodí, ukažte potenciálním zaměstnavatelům, že máte také nadšení pro jejich výrobek nebo službu.

Zakončete text výzvou k akci. Dejte personalistům jasně najevo, že velmi stojíte o účast na pohovoru.

Cíl závěru motivačního dopisu: dát najevo své nadšení pro tuto pozici tím, že sdělíte, jak máte rádi a jakou důvěru chováte ve výrobek nebo službu, jejichž prodej budete mít na starosti.

Vzor závěru motivačního dopisu k úpravám podle potřeby

Pochopíte-li, co přesně každý jednotlivý zákazník potřebuje, získáte rozhodující páku pro jednání a dokážete z každé příležitosti vytěžit maximum. Nestačí mi jen reagovat na poptávky, mnohem víc mě naplňuje, když mohu aktivně podporovat prodej. Na nabízenou pozici mne upozornil jeden z Vašich stávajících ředitelů prodeje (David Lipa); doufám, že budu přizvána k pohovoru, abych se přesvědčila, proč se mu ve Vaší společnosti tak dobře pracuje.

S pozdravem

Eva Rokytová

Zkopírováno!
Napište motivační dopis během několika minut
Napište motivační dopis během několika minut
Upozorněte na sebe a získejte si rychleji práci s naší sbírkou bezplatných šablon motivačních dopisů, které jsou odborně navrženy tak, abyste dosáhli na perfektní pozice.
Napsat motivační dopis
Napište motivační dopis během několika minut
Napište motivační dopis během několika minut
Upozorněte na sebe a získejte si rychleji práci s naší sbírkou bezplatných šablon motivačních dopisů, které jsou odborně navrženy tak, abyste dosáhli na perfektní pozice.
Napsat motivační dopis

Profesionálně navržené šablony zdarma

S více než 10 miliony životopisů a motivačních dopisů je Cvapp.cz vedoucí on-line editor kariéry, který zajistí, abyste skončili na straně přijatých uchazečů.
4.5 z 5
založeno na 419 recenzích o Trustpilot
Použít tuto šablonuStockholm cover_letter template
Stockholm
1.300.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuNew York cover_letter template
New York
410.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVienna cover_letter template
Vienna
110.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSydney cover_letter template
Sydney
150.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLondýn cover_letter template
Londýn
250.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuDublin cover_letter template
Dublin
220.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMoskva cover_letter template
Moskva
57.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuAmsterdam cover_letter template
Amsterdam
140.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMadrid cover_letter template
Madrid
140.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSantiago cover_letter template
Santiago
130.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSingapur cover_letter template
Singapur
48.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuOslo cover_letter template
Oslo
52.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKapské Město cover_letter template
Kapské Město
7.200 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuPaříž cover_letter template
Paříž
33.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBerlín cover_letter template
Berlín
87.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŽeneva cover_letter template
Ženeva
3.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVancouver cover_letter template
Vancouver
42.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuTokio cover_letter template
Tokio
57.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMilán cover_letter template
Milán
48.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLisabon cover_letter template
Lisabon
27.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBarcelona cover_letter template
Barcelona
27.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKodaň cover_letter template
Kodaň
21.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuChicago cover_letter template
Chicago
18.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuRio cover_letter template
Rio
27.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŘím cover_letter template
Řím
5.100 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBoston cover_letter template
Boston
16.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuToronto cover_letter template
Toronto
95.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení uživatelské zkušenosti a provádění analýz a marketingu. Používáním našich webových stránek souhlasíte se všemi soubory cookie v souladu s našimi podmínkami Zásady používání souborů cookie and Zásady ochrany osobních údajů.
Souhlasím s používáním cookies