1. Vzory
 2. Prodavač

Příklad motivačního dopisu Prodavač

Použijte tento Prodavač vzor motivačního dopisu pro úplnost uchazečského procesu a získejte svou práci snů - bez frustrací, bez omylů. Tento vzor motivačního dopisu je speciálně navržen na Prodavač funkce v roce 2023. Profitujte z našich vzorových vět a profesionálního rozvržení a napište si během několika minut dokonalý motivační dopis ke stažení.
4.6
Průměrné hodnocení
37 lidí už ho ohodnotilo
Příklad motivačního dopisu Prodavač
Upravit tento motivační dopis

Ať jde o prodej potravin, módy, nábytku nebo čehokoli jiného, práce prodavače může být skvělým zdrojem stálého příjmu. Často se o ni ucházejí studenti, kteří hledají brigádu na léto nebo práci na částečný úvazek během školního roku.

V maloobchodě je velká fluktuace pracovníků, nové příležitosti se proto otevírají každý den. Pokud však chcete mít co největší šanci takovou příležitost využít, potřebujete dokonalý motivační dopis.

Pokud se jedná o vaše první zaměstnání v maloobchodě, možná nemáte žádné zkušenosti z oblasti služeb zákazníkům. A tady vstupuje do hry skvělý motivační dopis. Je to dokument, který vám umožňuje podat informace o svém profesním životě, úspěších a dovednostech, a také získat pracovní místo i v konkurenci mnohem zkušenějších uchazečů.

Než se pustíte do psaní motivačního dopisu, musíte mít skvělý životopis. Služba resume.io má celou sbírku nástrojů a návodů, které jsou určeny právě k tomuto účelu. Začněte těmito ukázkami životopisů určenými přímo pro uchazeče o práci v maloobchodě a projděte si naše šablony a souhrnný návod zaměřený na psaní životopisu.

Nyní jste připraveni svoji žádost doplnit o hvězdný motivační dopis.

Motivační dopis uchazeče o místo prodavače

Někteří uchazeči mají takové obavy z psaní motivačního dopisu, že raději podají žádost o místo prodavače bez dopisu. Vy naštěstí tuto chybu nemusíte opakovat. V tomto oddíle popisujeme přehledným způsobem jednotlivé části motivačního dopisu, který splní svůj cíl pro každý obor a pracovní pozici. Umění napsat profesionální motivační dopis je dovednost, která se vám bude hodit po celý zbytek kariéry.

Zde jsou hlavní složky:

 • Záhlaví motivačního dopisu
 • Oslovení
 • Úvod
 • Hlavní část dopisu
 • Závěr
 • Podpis, rozloučení

Další informace o každém z uvedených oddílů a bezplatné ukázky vhodných vět najdete v tomto užitečném návodu zaměřeném na psaní motivačního dopisu. A díky našim uživatelsky přívětivým šablonám motivačního dopisu dokončíte vytváření své žádosti o zaměstnání velmi snadno.

Záhlaví motivačního dopisu

Než začnete podrobněji popisovat své dovednosti a zkušenosti, musíte svému motivačnímu dopisu dát to správné záhlaví. V hlavní části záhlaví uvádíte, jaký dokument předkládáte, a uvádíte své telefonní číslo a kontaktní údaje tak, aby na personalistu vyskočily hned po otevření dopisu. U velkých obchodních řetězců může nábor provádět velký tým – člověk, který se k vašemu dopisu dostane, musí poznat, ke komu dopis patří a jak se s ním může spojit.

Cíl tohoto oddílu: označit dokument tak, aby bylo zřejmé, že patří k vám, a dát k dispozici své kontaktní údaje každému, kdo dopis bude číst.

Oslovení v motivačním dopise

I když vámi napsané oslovení bude obsahovat jen pár slov, je důležité vystihnout správný tón. Chcete vystupovat profesionálně, uctivě a zdvořile. Obecně se pro mnoho situací hodí „Vážená/vážený“ a příjmení personalisty. U společností, které chtějí působit dojmem mladého kolektivu, však může být vhodné napsat i „Milá/milý… (křestní jméno)“, obzvláště pokud dopis posíláte v těle e-mailové zprávy.

Cíl tohoto oddílu: vhodně a profesionálně oslovit příjemce dopisu na základě toho, jak daná společnost vystupuje navenek a jakým dojmem působí.

Úvod motivačního dopisu

Úvod je tím nejdůležitějším, pokud jde o dojem personalisty z vašeho motivačního dopisu. Nudný, zaměnitelný úvod může příjemce odradit od dalšího čtení už po první větě. Namísto „Obracím se na Vás, abych vyjádřil zájem o nabízené místo prodavače ve Vaší společnosti“, ze kterého se personalistovi bude chtít zívat, zkuste použít úvodní formulaci, z níž bude čišet zaujetí, energie a nadšení.

Hlavní část motivačního dopisu 

V hlavní části textu můžete přejít k samotným faktům týkajícím se vašich dovedností a dosažených úspěchů. Tento oddíl můžete dále zjednodušit tím, že jej rozdělíte na dva dílčí oddíly.

V prvním pododdíle uvedete své úspěchy a důležité mezníky. Metodou „situace – úkol – akce – pozitivní výsledek“ (metoda STAR) můžete podat krátká líčení, jimiž doložíte své schopnosti. Stručně popíšete situaci a úkol a poté přejdete k akci a pozitivnímu výsledku. Ve druhém pododdíle se můžete rozepsat o tom, jak svými dovednostmi a osobními vlastnostmi můžete být v nové pozici užiteční.

Cíl tohoto oddílu: sdělit své dovednosti a schopnosti prostřednictvím krátkých líčení, jimiž budete dokládat svůj potenciální přínos pro novou společnost nebo pozici.

Závěr a podpis motivačního dopisu

Nyní je čas ukončit dopis výrazným sdělením. K tomu je nezbytná účinná výzva k akci. Jedná se o jednu až dvě věty, jimiž vyjádříte své nadšení z poskytnuté příležitosti a přimějete personalistu, aby se s vámi spojil. V tomto oddíle také můžete ještě jednou uvést své kontaktní údaje. Poté se musíte rozloučit. K tomu se dobře hodí fráze „S pozdravem“.

Cíl tohoto oddílu: zakončit dopis pozitivně a výzvou k akci přimět personalistu k tomu, aby vás kontaktoval.

Co si zapamatovat

 • Motivační dopis je klíčovou součástí skvěle zpracované žádosti o zaměstnání. Zvyšte na maximum svoji šanci na úspěch tím, že dopis vždy přizpůsobíte konkrétní pozici, o kterou se ucházíte.
 • K některým žádostem o práci v maloobchodě se motivační dopis nepřipojuje, avšak není-li v zadání výslovně uvedeno, abyste tak NEČINILI, neměli byste si nechat ujít tuto skvělou příležitost, jak se představit v dobrém světle.
 • Zjednodušte dokument tím, že jej rozdělíte na přiměřeně dlouhé části, které lze použít v různých oblastech a oborech.
 • Uvádějte fakta a čísla, která svědčí o vašich konkrétních dovednostech a úspěších.
 • Vyvarujte se obvyklých chyb, jakými jsou překlepy a zaměnitelnost, a věnujte pozornost profesionálnímu a bezchybnému formátování. Pomoci vám mohou online nástroje.

S šablonami a nástrojem pro tvorbu motivačního dopisu na resume.io můžete vytvořit dokonalý motivační dopis během pár minut. Žádná nejistota, žádné potíže. Pusťte se do toho a vyhrajete!

Napište motivační dopis během několika minut
Napište motivační dopis během několika minut
Upozorněte na sebe a získejte si rychleji práci s naší sbírkou bezplatných šablon motivačních dopisů, které jsou odborně navrženy tak, abyste dosáhli na perfektní pozice.
Napsat motivační dopis
Napište motivační dopis během několika minut
Napište motivační dopis během několika minut
Upozorněte na sebe a získejte si rychleji práci s naší sbírkou bezplatných šablon motivačních dopisů, které jsou odborně navrženy tak, abyste dosáhli na perfektní pozice.
Napsat motivační dopis

Profesionálně navržené šablony zdarma

S více než 10 miliony životopisů a motivačních dopisů je Cvapp.cz vedoucí on-line editor kariéry, který zajistí, abyste skončili na straně přijatých uchazečů.
4.5 z 5
založeno na 397 recenzích o Trustpilot
Použít tuto šablonuStockholm cover_letter template
Stockholm
1.100.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuNew York cover_letter template
New York
350.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVienna cover_letter template
Vienna
91.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSydney cover_letter template
Sydney
120.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLondýn cover_letter template
Londýn
180.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuDublin cover_letter template
Dublin
170.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMoskva cover_letter template
Moskva
47.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuAmsterdam cover_letter template
Amsterdam
120.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMadrid cover_letter template
Madrid
110.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSantiago cover_letter template
Santiago
100.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSingapur cover_letter template
Singapur
40.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuOslo cover_letter template
Oslo
42.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKapské Město cover_letter template
Kapské Město
5.700 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuPaříž cover_letter template
Paříž
27.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBerlín cover_letter template
Berlín
74.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŽeneva cover_letter template
Ženeva
2.300 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVancouver cover_letter template
Vancouver
34.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuTokio cover_letter template
Tokio
49.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMilán cover_letter template
Milán
40.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLisabon cover_letter template
Lisabon
20.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBarcelona cover_letter template
Barcelona
23.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKodaň cover_letter template
Kodaň
17.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuChicago cover_letter template
Chicago
15.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuRio cover_letter template
Rio
22.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŘím cover_letter template
Řím
3.800 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBoston cover_letter template
Boston
12.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuToronto cover_letter template
Toronto
67.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení uživatelské zkušenosti a provádění analýz a marketingu. Používáním našich webových stránek souhlasíte se všemi soubory cookie v souladu s našimi podmínkami Zásady používání souborů cookie and Zásady ochrany osobních údajů.
Souhlasím s používáním cookies