1. Vzory
  2. Bankéř
Autor Karl KahlerKarl Kahler

Příklad motivačního dopisu Bankéř

Použijte tento Bankéř vzor motivačního dopisu pro úplnost uchazečského procesu a získejte svou práci snů - bez frustrací, bez omylů. Tento vzor motivačního dopisu je speciálně navržen na Bankéř funkce v roce 2024. Profitujte z našich vzorových vět a profesionálního rozvržení a napište si během několika minut dokonalý motivační dopis ke stažení.
4.6
Průměrné hodnocení
48 lidí už ho ohodnotilo
Příklad motivačního dopisu Bankéř
Upravit tento motivační dopis

Motivační dopis je svojí podstatou osobním apelem na člověka, který vám z titulu svého postavení může nabídnout zaměstnání. Zatímco žádost o zaměstnání může procházet nejrůznějšími elektronickými filtry, v konečném důsledku vám práci musí nabídnout živý člověk. A vy tak získáváte šanci se mu představit.

Záhlaví motivačního dopisu

Záhlaví vašeho dopisu by měl být atraktivně pojatý oddíl, který uvádí vaše jméno, adresu, telefonní číslo a e-mailovou adresu. Často také uvádí vaše povolání (např. „investiční bankéř“).

Oslovení v motivačním dopise bankéře 

Vždy byste se měli snažit dopis adresovat konkrétní osobě, nikoli celé společnosti. Lidé rádi vidí svoje jméno napsané a dopisy adresované jednotlivci namísto celé společnosti se spíše dočkají odpovědi. Pokud si také dáte práci zjistit jméno konkrétní osoby, na kterou je třeba se obracet, dáváte tím najevo svoji pečlivost.

Úvod motivačního dopisu

Úvod vašeho dopisu by měl tvořit odstavec, který upoutá pozornost; uvádíte v něm, o jaké zaměstnání se ucházíte, a stručně formulujete své předpoklady pro danou pozici. Používejte energický, živý jazyk, z něhož čiší nadšení a sebedůvěra, nesmíte však zajít příliš daleko a být arogantní či příliš familiární. Hned na začátku nasaďte ten správný tón a sepište úvodní odstavec, po jehož přečtení se příjemce bude chtít dozvědět víc.

Vzor úvodu motivačního dopisu k úpravám podle potřeby

hovořím plynně anglicky a portugalsky a mám čtyřletou zkušenost s prací v bankovních společnostech v EU a Africe. Domnívám se, že na pozici analytika v eSABank bych učinil skvělý další krok ve své kariéře v mezinárodním investičním bankovnictví.

Zkopírováno!

Vzor hlavní části motivačního dopisu 

V hlavních dvou či třech odstavcích dopisu musíte uvést to nejpodstatnější, co o sobě potřebujete sdělit. Popisujete zde svoje pracovní zkušenosti, dosavadní úspěchy v bankovnictví a veškeré další předpoklady, díky nimž se dobře hodíte na práci, o kterou usilujete.

Své úspěchy v minulých zaměstnáních popisujte konkrétně, pokud možno s použitím faktů a údajů (uvádějte čísla, peněžní částky, údaje v procentech atd.). Snažte se na konkrétních příkladech popsat, s jakými skutečnými výzvami jste se na pozici bankéře potýkali a jak jste tyto problémy vyřešili.

V hlavní části dopisu můžete také popsat své vzdělání, jakákoli speciální osvědčení nebo diplomy a případně i důvody pro váš zájem o tuto konkrétní společnost. Porovnejte sepsaný motivační dopis se svým životopisem; ačkoli je nutné počítat s určitými překryvy, snažte se využít drahocenný prostor dopisu k tomu, abyste řekli to, co v životopisu chybí.

Mějte na paměti, že dopis by neměl být o tom, proč byste si zasloužili danou práci získat, ale o tom, jak můžete dané společnosti pomoci vyřešit její problémy, ušetřit prostředky nebo zvýšit efektivitu. Zdůrazněte, jak jim můžete pomoci vy, ne jak oni mohou pomoci vám.

Vzor hlavní části motivačního dopisu k úpravám podle potřeby

Po dokončení bakalářského studia v oboru finance jsem pracoval tři roky ve finančních odděleních velkých společností, během této doby jsem v rámci online studijního programu na Business Institutu získal titul MBA a nastoupil jsem jako analytik v týmu pro fúze a akvizice ve společnosti Flux Capital. Během uplynulých čtyř let ve společnosti Max jsem jako hlavní analytik odpovídal za šest obchodních transakcí v celkové hodnotě 800 milionů eur a významně jsem se podílel na desítkách dalších obchodů podobného typu. Mám bohaté zkušenosti s účetnictvím a analýzou rizik na mezinárodních trzích a zkušenost s přímými zahraničními investicemi v blízkovýchodním regionu.

Kromě oceňování hodnoty a posuzování finanční životaschopnosti jsem sestavoval a aktualizoval memoranda s informacemi o společnostech a velmi dobře si osvojil zpracovávání manažerských souhrnů. Přikládám anonymizované ukázky svých nejlepších textů, které dokládají, že chcete-li si získat důvěru klientů, musíte je umět přesvědčit svým písemným projevem. Poskytnete-li správné údaje té správné osobě, můžete si být jisti obchodním úspěchem.

Flux Capital byla menší specializovaná firma a mým úkolem bylo společnost zviditelňovat na networkingových akcích a konferencích, což pro mne byla příležitost zdokonalit se ve svých přesvědčovacích schopnostech. Ucházím se o práci v eSABank, neboť jako větší společnost nabízíte více různých příležitostí, zároveň ale věřím, že pro vás moje zkušenosti s rozvojem menší společnosti mohou být přínosné.

  • Hlavní analytik u fúzí a akvizic společností působících v oblasti přírodních zdrojů v hodnotě 600 milionů eur.
  • Podpora procesu první veřejné nabídky (IPO) u 8 začínajících podniků vstupujících na burzu.
  • Využití programátorských zkušeností při aktualizaci interních podnikových nástrojů pro hodnocení finanční životaschopnosti.
Zkopírováno!

Závěr motivačního dopisu a podpis

Poslední odstavec vašeho dopisu by měl obsahovat výzvu k určité akci – těšíte se na odpověď, budete rádi, když si domluvíte termín pohovoru atd. 

Můžete se dokonce chtít zeptat, jestli byste mohli například za týden zavolat a zjistit, jak vaše věc pokročila. Ukazujete tím, že o danou pracovní pozici skutečně stojíte a neposíláte jen tak dopisy na všechny strany. Představte si sami sebe v kůži člověka, kterému píšete – nevěnovali byste dopisu o něco víc pozornosti, kdybyste věděli, že vám jeho pisatel brzy zatelefonuje?

Rozloučit byste se měli být prostým „S pozdravem“ nebo podobnou formulí, po níž by mělo následovat odsazení a vaše jméno tiskacím písmem. Ačkoli se v elektronické komunikaci nejedná o nutnost, můžete případně připojit svůj naskenovaný podpis.

Vzor závěru a podpisu motivačního dopisu k úpravám podle potřeby

Znám kulturu a pověst společnosti eSABank, neboť můj strýc je jejím klientem, a již dlouho se zajímám o možnost u eSABank pracovat. Jakmile se uvolnila tato pozice, neváhal jsem a přihlásil se k pohovoru.

S pozdravem

Petr Svoboda

Zkopírováno!
Napište motivační dopis během několika minut
Napište motivační dopis během několika minut
Upozorněte na sebe a získejte si rychleji práci s naší sbírkou bezplatných šablon motivačních dopisů, které jsou odborně navrženy tak, abyste dosáhli na perfektní pozice.
Napsat motivační dopis
Napište motivační dopis během několika minut
Napište motivační dopis během několika minut
Upozorněte na sebe a získejte si rychleji práci s naší sbírkou bezplatných šablon motivačních dopisů, které jsou odborně navrženy tak, abyste dosáhli na perfektní pozice.
Napsat motivační dopis

Profesionálně navržené šablony zdarma

S více než 10 miliony životopisů a motivačních dopisů je Cvapp.cz vedoucí on-line editor kariéry, který zajistí, abyste skončili na straně přijatých uchazečů.
4.5 z 5
založeno na 419 recenzích o Trustpilot
Použít tuto šablonuStockholm cover_letter template
Stockholm
1.300.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuNew York cover_letter template
New York
410.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVienna cover_letter template
Vienna
110.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSydney cover_letter template
Sydney
150.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLondýn cover_letter template
Londýn
250.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuDublin cover_letter template
Dublin
220.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMoskva cover_letter template
Moskva
57.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuAmsterdam cover_letter template
Amsterdam
140.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMadrid cover_letter template
Madrid
140.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSantiago cover_letter template
Santiago
130.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuSingapur cover_letter template
Singapur
48.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuOslo cover_letter template
Oslo
52.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKapské Město cover_letter template
Kapské Město
7.200 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuPaříž cover_letter template
Paříž
33.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBerlín cover_letter template
Berlín
87.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŽeneva cover_letter template
Ženeva
3.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuVancouver cover_letter template
Vancouver
42.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuTokio cover_letter template
Tokio
57.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuMilán cover_letter template
Milán
48.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuLisabon cover_letter template
Lisabon
27.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBarcelona cover_letter template
Barcelona
27.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuKodaň cover_letter template
Kodaň
21.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuChicago cover_letter template
Chicago
18.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuRio cover_letter template
Rio
27.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuŘím cover_letter template
Řím
5.100 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuBoston cover_letter template
Boston
16.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Použít tuto šablonuToronto cover_letter template
Toronto
95.000 uživatelů si zvolilo tuto šablonu
Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení uživatelské zkušenosti a provádění analýz a marketingu. Používáním našich webových stránek souhlasíte se všemi soubory cookie v souladu s našimi podmínkami Zásady používání souborů cookie and Zásady ochrany osobních údajů.
Souhlasím s používáním cookies